LifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 4. března?

Ryze jarní počasí si přímo žádá nějakou dlouhou procházku v přírodě. Ale jestli se zrovna do přírody nechystáte, pak tu opět máme pár zajímavých kulturních událostí.


Film / Festival otrlého diváka

Tématem letošního ročníku je havěť. Opět to bude odporná, nechutná a bizarní podívaná pouze pro otrlé. Uvidíte, co jste ještě neviděli.

KDE: Kino Aero (Praha)
KDY: pondělí 4. března – neděle 10. března


Hudba / Sólo koncert Lenky Dusilové

V pražském Divadle Na Maninách vystoupí devítinásobná držitelka ceny Anděl Lenka Dusilová. Jen za poslední album Řeka získala hned tři ocenění. Přijďte si ji poslechnout naživo.

KDE: Divadlo Na Maninách (Praha)
KDY: úterý 5. března od 19:00


Divadlo / Velký Gatsby

Pokud máte chuť na dramatizaci slavného jazzového románu Francise Scotta Fitzgeralda, zajděte si nebo si zajeďte na představení Velký Gatsby. Zjistíte, jak chutnají peníze, moc i sláva. Bohužel však často bývá vyprodáno.

KDE: Městské divadlo Brno
KDY: pondělí 4. března od 18:00


Umění / vernisáž výstavy Depozit paměti

Miloš Šejn je jedním z nejvýznamnějších českých umělců. Tvoří s pomocí přírody. Rozhodně však neboduje jen v našich končinách, ale v celém světě. S přehledem by se dalo říct, že je takový komplexní umělec. Maluje, vytváří koláže, performuje a také se při své práci natáčí. Nyní přichází s novou výstavou Depozit paměti.

KDE: Jilská 14 (Praha)
KDY: úterý 5. března od 18:00


Hudba / vyhlášení cen Vinyla

Každý rok se na české alternativní scéně urodí opravdové hudební skvosty. A máme jich tu tak čím dál víc. Letos se o ceny Vinyla uchází například Anna Vaverková, Amelie Siba nebo například Toyota Vangelis.

KDE: Lucerna Music Bar (Praha)
KDY: středa 6. března od 19:30


Literatura / křest knihy Pražské ptactvo

Ve čtvrtek nemusíte chodit do přírody, abyste jí byli blízko. Pokud chcete porozumět nejen pražskému ptactvu a popovídat si s ornitologem Petrem Voříškem nebo historikem Jakubem Hoškem, jste vřele vítáni.

KDE: kino Přítomnost (Praha)
KDY: čtvrtek 7. března od 19:00


Umění / Michael Rittstein – Nohy na stole

Už jen posledních pár dní máte možnost vidět unikátní výběr malířských děl představitele české expresivní figurativní malby. Tentokrát se výstava zaměřuje především na obrazy ze soukromých sbírek.

KDE: Museum Kampa (Praha)
KDY: do neděle 10. března


Foto: Revolver Revue

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM