Pozvánky

Kdo získá ceny Vinyla za rok 2023?

Předávání cen Vinyla se blíží. Letos porota nominovala hned pět nahrávek na Desku roku a o tom, kdo ji získá, se rozhodne ve středu 6. března v pražském Lucerna Music Baru.


Kdo získá cenu za Desku roku?

Mezi nominované na Desku roku patří hudebnice Anna Vaverková se svým albem Pozdravy z polepšovny řadící se do žánru elektronického popu, Amelie Siba s deskou Gently Double A, Petra Hermanová a její sólové album In Death’s Eyes, Toyota Vangelis a experimentální elektronické album Výklopný světlomety a také yanntray & kvítek s deskou Kaspar Hauser.


Objev roku

Mezi nominovanými na Objev roku jsou hudebník Matěj Dvořák alias Bols/sLoB, neotřelá raperka Klara Wodehn a básník Jakub Strouhal jako Wheel Cherry. Ocenění za Počin roku mohou získat Jednota Neratov, která hledá neobvyklá koncertní místa, Festival Bvcolica, aktivity labelu Butterclub, který se zaměřuje na hudebníky překračující hranice rapu, a iniciativa Nadšením nájem nezaplatíš věnující se kulturní publicistice a jejímu postupnému vymírání.


Co to je a kde?

Ceny Vinyla zaštiťuje spolek Vinyla v čele s Pavlem Uretšlégrem a Tomášem Grombířem. Poprvé se udělovaly v roce 2011 a jak výše uvedené nominace naznačují, neudělují se jen českým interpretům a skupinám, ale také koncertům, festivalům a dalším projektům úzce souvisejícím s hudebním prostorem.

Ceny Vinyla pro rok 2023 budou vyhlášeny 6. března v pražském Lucerna Music Baru. Při této příležitosti vystoupí také někteří na tuto cenu nominovaní – Toyota Vangelis, Anna Vaverková, Klara Wodehn a Petra Hermanova. Večerem provází Linda Bartošová.


KDE: Lucerna Music Bar
KDY: středa 6. března od 19:30
Více se o cenách Vinyla dozvíte na oficiálních stránkách.


Foto: Facebook cen Vinyla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM