LiteraturaPozvánky

Noc literatury napříč Českou republikou

Známé tváře, současná literatura a netradiční místa. To je to, co tento literární jednovečerní festival vystihuje asi nejlépe. Koná se v Praze i regionech a letos se do projektu zapojilo více než osmdesát měst.


Čtení zdarma

V Praze a na dalších místech v Česku se Noc literatury uskuteční ve středu 20. září a to zpravidla od 18. do 23. hodiny. Na všech zapojených místech se bude číst ve třicetiminutových intervalech, první čtení začne v 18.00, následně v 18:30, v 19:00, v 19:30 a takto až do 22:30. Vy si jen dle připravené mapy vyberete, které místo a čtení navštívíte. Čtení jsou vždy zdarma.


Poznejte evropskou literaturu jinak

Prodej všech knih, ze kterých se bude číst, zajišťuje Nakladatelství Academia v informačním centru Prahy 3 v Galerii Toyen. Představena ovšem nebude jen česká literatura, ale i zahraniční, pročteme se tak napříč nejrůznějšími evropskými zeměmi. Z vybraných knih budou číst oblíbení herci a herečky.

Součástí některých čtení budou i hudební vystoupení. Veškerý pražský program včetně online mapy najdete na oficiálních stránkách Noci literatury. Podívejte se i na program v regionech.


KDE: celá ČR
KDY: středa 20. 9. od 18:00
Noc literatury probíhá nejen u nás, ale i v celé řadě dalších zemí.


Foto:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM