PozvánkyVýstavy

Prodloužený víkend s vizuálním uměním

Pro všechny milovníky vizuálního umění je tu Prague Art Week. Kromě Openingu v Národní galerii Praha se můžete těšit i na další výstavy po celé Praze nebo umělecké realizace pod širým nebem.


Vernisážemi to nekončí

Celý program Prague Art Week 2023 odstartuje ve čtvrtek 21. září od 19:00 v Národní galerii Praha ve Veletržním paláci. Součástí programu je například performance Higher italského umělce a choreografa Michele Rizza.

Během tohoto svátku vizuálního umění budou mimo jiné také probíhat čtyři výstavy v budově bývalé banky v Jeruzalémské ulici č. 4. Další výstavy českých umělců jsou připraveny například v Galerii Polansky, Trafo Gallery, Art House Hejtmánek, MeetFactory, Jiří Švestka Gallery, Galerii PRE či v Galerii Artefin.


Umění ve venkovním prostoru a další program

Pod širým nebem bude odtajněno hned osm nových uměleckých realizací. Prozatím víme jenom to, že dílo Trichodon Lukáše Raise se během festivalu objeví na náměstí Franze Kafky.

Součástí festivalu bude i literární performance Ora et lege v Muzeu literatury nebo přednáška Jana Skřivánka na téma Proč je Kupka tak levný?. Rovněž se můžete vypravit do Rothmayerovy vily a poslechnout si koncert Kunstfeat: JeN Hovorka & Marek Urbánek v Kunsthalle Praha.


KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 21. 9. – neděle 24. 9.
Celý program je k nahlédnutí na oficiálních stránkách festivalu.


Foto: Prague Art Week

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM