KnihyRecenze

Recenze: Papírový drak

Jak moc můžete nenávidět svého šéfa? Extrémně. A můžete ho nenávidět i tehdy, když to váš šéf není, ale čtete si o něm naprosto příšerné věci. Tereza Schillerová ve své nejnovější knize vylíčila pokřivenou osobnost Viktora Krause, kterého nikdy a nikde, za žádných okolností nechcete potkat.


Šéfy si nevybíráme

Žádné právo na soukromý život. Do práce nejlépe chodit s hodinovým předstihem a domů se vypravit až tehdy, když to šéf uzná za vhodné. Zvedat telefony brzy ráno nebo pozdě večer i o víkendu. Lidi vyhazovat jako na běžícím pásu. Připomíná vám to něco? Mnohým jistě ano, protože své šéfy nebo šéfky si nevybíráme. A ženy, které mají co do činění s hlavním hrdinou knihy Papírový drak, by mohly vyprávět celé hodiny, jak frustrující a vyčerpávající je mít debilního šéfa.


Absurdity existují

Viktor Kraus má pocit, že může všechno, protože je pánem světa. Alespoň ve své mysli. Rád si s lidmi hraje a drží je v hrsti, včetně své ženy, které ale dochází trpělivost, protože není hloupá ani nesvéprávná. Viktor se topí v penězích a dává to najevo každý den, každou minutu a každou vteřinu. Přesto, věřte, nebo ne, se najdou lidé, kteří ho mají rádi.


S psychopaty si nezačínejte

Vy ho ale rádi mít nebudete, pokud tedy nejste psychopati. Papírový drak Terezy Schillerové je psychologickým thrillerem, možná trochu nadneseně řečeno, ale vlastně to horor (a teror) je, a jste rádi, že ho (snad) nemusíte prožívat také. Tereza Schillerová, jak už dokázala ve svých knihách Deník raka, Povídky o lásce nebo románu Vlčice, psát umí. A nejenže umí psát, ale také vytváří fascinující zápletky, od kterých se nechcete odtrhnout, ač vám na duši nedělají dobře.

Papírový drak není jiný. Přečtěte ho jedním dechem a budete zírat a číst s otevřenou pusou. Kdo má rád vztahové romány a psychologické příběhy, ten bude ve svém živlu. A ponaučení, které z knihy plyne? S psychopaty si raději nezačínejte, nebo to špatně skončí.

Knihu Papírový drak vydalo nakladatelství No Limits v roce 2023.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM