PozvánkyVýstavy

Rembrandt: Výstava, která vám vyrazí dech

Galerie jsou zavřené, ale to neznamená, že zavřené zůstanou napořád. Doufejme, že za pár týdnů se alespoň muzea a galerie vrátí do normálního provozu. A až se tak stane, zajděte se podívat na Rembrandta.


Sbírka obrazů ze světových muzeí a galerií

Národní galerie v Praze věnuje až do konce ledna 2021 prostory Paláce Kinských na Staroměstském náměstí dílům Rembrandtovým i dílům těch, kteří šli v jeho stopách v době, kdy ještě Rembrandt žil, i malbám umělcům, kteří přišli po něm.

Učenec ve studovně (1634, NGP)

Rembrandt Harmenszoon van Rijn (1606 Leiden – 1669 Amsterdam) za svůj život vytvořil desítky děl, které zná celý svět. Používal v nich techniku šerosvitu nebo také temnosvitu, díky které působily všechny obrazy zlověstně, až strašidelně. Nejznámějším a nejvýznamnějším dílem, které na této výstavě najdete, je obraz s názvem Učenec ve studovně pocházející ze sbírky Národní galerie v Praze. Najdete zde však díla i z dalších významných sbírek po celé Evropě. Jsou tu díla zapůjčená z Metropolitního muzea umění v New Yorku, Královského muzea výtvarných umění v Antverpách, z Rijksmusea v Amsterdamu, Národní galerie v Londýně nebo z vídeňské Albertiny.


Malby doplňují grafiky

Výstava je rovněž doplněná o Rembrandtovy grafiky, neboť ty do jeho práce neodmyslitelně patří. Na samém konci výstavy zhlédnete taktéž obrazy umělců, kteří se díly starými více než tři sta padesát let inspirují dodnes.

Poprsí muže v kožešinové čepici (1630, Tiroler Landesmuseum Ferdinandeum, Innsbruck)

Jakmile se galerie zase otevřou, rozhodně si tuto výstavu nenechte ujít. Jde o pozoruhodnou a velmi ceněnou sbírku světového formátu, kterou hned tak pohromadě neuvidíte. A navíc si na samém konci výstavy můžete zajít do místnosti plných replik z Rembrandtových obrazů a vyfotit se v dobových kostýmech.

Výstavu Rembrandt: Portrét člověka můžete navštívit do 31. ledna 2021.

KDE: NGP – Palác Kinských
KDY: do neděle 31. 1. 2021
Více info ZDE.


Foto: Národní galerie Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM