LifestylePozvánky

Signal Festival bude letos velkolepý

Festival světla se vrací na pražské Vinohrady, kde vás čeká unikátní videomapping na baziliku sv. Ludmily. Nabídne toho ale mnohem víc a to na mnoha místech po celé Praze.

Videomapping na baziliku sv. Ludmily odstartuje už ve středu 12. října v 19 hodin. Projekci francouzského vizuálního kolektivu AV Extended doplní hudba českého hudebního producenta Aid Kida.


Světla, hudba i tanec

Kromě náměstí Míru se můžete vydat i na Mariánské náměstí. Tamní instalaci vytvořil jeden z předních českých designérů Maxim Velčovský. Dílo s názvem Fyzická možnost smrti v mysli někoho žijícího je vytvořeno z vyhořelých aut dovezených přímo z Ukrajiny. V CAMPu (Centrum architektury a městského plánování) bude zase k vidění unikání dílo umělce Refika Anadola vytvořené z městských dat, jež poskytl Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

V prostorech Kateřinské zahrady se zase můžete přijít podívat na inscenaci spojující videomapping a tanec. Signal Festival se spojil s multižánrovým souborem Národního divadla Laterna magika a k režii díla přizval choreografku a performerku Miřenku Čechovou.

Letos poprvé se v rámci festivalu vydáte i do Vršovic, kde vás čeká legendární instalace CLOUD složená z tisíce recyklovaných žárovek, která se objevila už na prvním ročníku festivalu v roce 2013.


Největší galerijní zóna

Desátý ročník světelného festivalu oslavuje nejen české předsednictví v Radě Evropské unie, ale také základní hodnoty jako spolupráci, sounáležitost a diverzitu. Většina festivalového programu je zdarma. Za vidění ale bude stát i ta placená část. Festival na letošní ročník chystá vůbec největší galerijní zónu ve své historii. Přijďte se podívat nejenom do CAMPu, Kunsthalle Praha, do Kostela U Salvátora nebo do vršovického Vzletu, ale například i do Heroldových sadů.

Více se o festivalu a celém programu dozvíte na oficiálních stránkách Signal Festivalu.


KDE: Praha – různá místa
KDY: slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 13. 10. od 19:00 na náměstí Míru
Festival potrvá do 16. října do 24:00.


Foto: Signal Festival, Dušan Vondra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM