LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 10. října?

Tento týden je přímo nabitý kulturními a společenskými akcemi, které byste si neměli nechat ujít.


Literatura / Setkání autorů Velkého knižního čtvrtku

V Knihovně Václava Havla se sejdou Jan Němec, Pavel Kosatík, Evžen Boček nebo překladatel Tomáš Jurkovič. Hostů ale bude mnohem více. Přijďte se seznámit s novými knihami, které vycházejí právě na Velký knižní čtvrtek, i s jejich autory a překladateli.

KDE: Knihovna Václava Havla (Praha)
KDY: čtvrtek 13. 10. od 17:00


Lifestyle / Signal Festival

Festival světla se vrací na pražské Vinohrady na náměstí Míru. Čeká vás obří videomapping přímo na kostel sv. Ludmily. Dále můžete navštívit například Kunsthalle Praha nebo CAMP. Festival probíhá po celé Praze.

KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 13. 10 – neděle 16. 10.


Film / Cine Argentino

Jedenáctý ročník Festivalu argentinského filmu divákům promítne to nejzajímavější argentinské kinematografie, například film Klan Pabla Trapera, který byl natočen podle skutečné události, Imploze vyprávějící o prvním školním masakru ve škole v Carmen de Patagones, nebo snímek Camila jde večer ven, v němž se hlavní hrdinka vypořádává s velkými životními změnami.

KDE: Kino Lucerna (Praha)
KDY: pátek 14. 10. – úterý 18. 10.


Film / Festival otrlého diváka

Kdo má silný žaludek a chuť se podívat na pořádný béčkový, možná i céčkový horor s nechutnou dávkou nechutností, určitě na Festivalu otrlého diváka nesmí chybět. Letos vás čeká šest filmových projekcí, z toho tři živé dabingy a jedna premiéra.

KDE: Kino Aero (Praha)
KDY: pátek 14. 10. – sobota 15. 10.


Lifestyle / Japonské dny v Ostravě

Festival japonské kultury a popkultury proběhne v ostravském Domu kultury Akord. Pozvání přijal například Tempei Nakamura, japonský klavírní virtuóz, Tujiko Noriko, japonská popová zpěvačka, nebo japonská kaligrafka Yoshimi Wako. Festival samozřejmě návštěvníkům nabídne i to nejlepší z japonské kuchyně, přednášky, workshopy, výstavy i divadelní představení.

KDE: Dům kultury Akord (Ostrava)
KDY: pátek 14. 10. – neděle 16. 10.


Divadlo / Palm Off Fest

V Divadle pod Palmovkou jako už každoročně proběhne Palm Off Fest, na němž se setkají vybraná divadla ze střední Evropy. Letošní ročník doprovází titul Chceme něco jinýho!, který směřuje k aktuálnímu dění ve spojitosti nejen s kulturou.

KDE: Divadlo pod Palmovkou (Praha)
KDY: pátek 14. 10. – středa 26. 10.


Foto: Velký knižní čtvrtek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM