Divadlo

Ukrajinské divadlo je online. Podpořte ho na Dramoxu

Česká platforma Dramox je v současné době jediným místem, kde se můžete podívat na divadelní představení nejznámějších ukrajinských souborů.

Pokud si předplatné na Dramoxu pořídíte, veškerý výtěžek půjde na podporu tamních ukrajinských divadel, tvůrců a herců. Aktuálně můžete na této platformě zhlédnout inscenace od třiceti šesti souborů z celé Ukrajiny.


Která představení byste si neměli nechat ujít?

Za zhlédnutí určitě stojí představení Plášť uměleckého projektu 360 stupňů, které bylo vytvořeno na motivy povídky N. V. Gogola. Vypráví o obyčejném muži, který snil sen, jenž mu obrátil život naruby. Speciální zvukové efekty se postarají o to, abyste si divadelní představení vychutnali tak, jako byste seděli přímo v divadle. Z projektu 360 stupňů pochází i představení Kamenný pán domu, které přepracovala ukrajinská básnířka Lesja Ukrajinka podle dramatu Kamenný most A. S. Puškina. Hlavním hrdinou je svůdce, který se stane obětí ženy, jež si s ním krutě pohrává.

Za vidění jistě stojí i Láska ukrajinského divadla Golden Gate Theatre. Emotivní hra přibližuje mnoho podob lásky – lásky, která je pouhým snem, ztrátou, přiznáním, iluzí, hledáním i zázrakem, osamělostí a nadějí.


Všechna aktuální představení najdete na platformě Dramox. Vyzkoušejte si ji na sedm dní zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM