DivadloPozvánky

Březen 2022: Do divadla na…?

Které premiéry se chystají, nebo už proběhly na prknech, která znamenají svět? Jistě se i v březnu najde něco, na co musíte do divadla stůj co stůj vyrazit.


Provaz o jednom konci

Tohle má být bravurní komediální kompilace postav, situací a dějů podle díla Johanna Nepomuka Nestroye. Dramaturgii si vzali na starost Jan Vedral a Vladimír Čepek a to je slibná kombinace. Hra vypráví o světě předměstských obchodníčků a jejich životů plných milostných, avšak neopětovaných vzplanutí. A nespasí je ani zámecký pán, který se hlavní postavě rozhodne splnit všechna přání.

KDE: Divadlo na Vinohradech (Praha)
KDY: premiéra 4. března 2022


Noc bláznů

Je terapeutickou komedií, v níž nezkušený režisér Lewis chystá svůj debut. Nikoliv ovšem v divadle, ale v psychiatrické léčebně. V hlavních rolích se představí bipolární porucha, pyromanie, obsedantně-kompulzivní porucha či narkomanie a autismus.

KDE: Městské divadlo Zlín
KDY: premiéra 12. března 2022


Pohřben zaživa

Autorská POE-tická inscenace na motivy literárního odkazu Edgara Allana Poea je jakousi scénickou koláží hledající hranice pravdy, lži, života a smrti. Mohou někoho pomluvy pohřbít zaživa? A může poezie člověka učinit nesmrtelným?

KDE: Divadlo D21 (Praha)
KDY: premiréra 11. a 12. března 2022


Romanticky rozprašuji vlastní popel

Jevištní esej se inspiruje posledním textem francouzského filozofa a sémiologa Rolanda Barthese (1915–1980). Ten kdysi řekl, že fotografie neříká nutně to, co už není, ale pouze to, co bylo. A když jednou od jednoho fotografa dostal svůj vlastní snímek, nemohl si vůbec vzpomenout, kde že se to nechal vyfotit. Ani oblečení si nepamatoval. Fotografie mu připomněla něco, co už dávno nevěděl.

KDE: Studio Hrdinů (Praha)
KDY: premiéra 17. března 2022


Štěstíčko

Hra o něčem, co mladé lidi trápí v současné době nejvíc. Nedostatek finančně dostupného bydlení. Ale bude hůř.

KDE: Divadlo Feste (Brno)
KDY: premiéra 18. března 2022


Macbeth

Tragédii z pera Williama Shakespeara jistě všichni dobře známe. Nyní ji však poznáte ve zcela unikátním zpracování režiséra Ondřeje Sokola. Přijďte se podívat na to, odkud přichází zlo.

KDE: Činoherní klub
KDY: premiéra 21. března (Praha)


Náhradní existence

Jak uniknout z reality každodenního života? Z toho nudného stereotypu? Stárnoucí spisovatel uniká skrze magický svět literatury a vzpomínek. Ač je navenek už starý, uvnitř v něm kypí neuvěřitelné množství energie. Jenže žije v totalitě a to ho neskutečně ubíjí.

KDE: A Studio Rubín (Praha)
KDY: premiéra 25. března 2022


Foto: z představení Noc bláznů, oficiální stránky Městského divadla Zlín / Marek Malůšek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM