Lifestyle

Neseď doma a jdi ven! Kam od pondělí 14. března?

Občas to chce procházku po lese, jindy návštěvu divadla nebo výstavy. Je jedno, kam jdete a co děláte, důležité je, abyste načerpali energii a měli z toho radost. A my jsme tu od toho, abychom vás inspirovali, když se rozhodnete vyrazit za kulturou nebo za dobrým jídlem a pitím.


Film / 14. Festival bulharských filmů

Neříkejte, že si teď nevybavíte žádný bulharský film! Vážně nic? Tak to nejste sami. Řekla bych, že jsem v životě ani jeden bulharský film neviděla. Ale už jsem na některé slyšela pět ódy. Je bulharská kinematografie kvalitní? Přijďte se přesvědčit sami. Promítat se budou romantické i hudební komedie včetně festivalového vítěze z Karlových Varů.

KDE: Kino Lucerna (Praha)
KDY: čtvrtek 17. 3. – neděle 20. 3.


Gastro / Zabijačka na Borech

Ve vnitrobloku Šimerova na Borech bude v sobotu odpoledne probíhat komentovaná zabijačka, samozřejmě si k tomu dáte i zabijačkové pochoutky a dobré pivo nebo víno. Poslechnete si živou hudbu, a když nebudete mít dost, opečete si na ohni špekáčky. Berte to jako trénink třeba na Čarodějnice.

KDE: vnitroblok Šimerova na Borech (Plzeň)
KDY: sobota 19. 3. od 13:00


Lifestyle / Umění pro Ukrajinu

Hned čtyři pražské galerie se rozhodly uspořádat aukci děl od více než 100 současných umělců. Výtěžek poputuje k válečným uprchlíkům z Ukrajiny. V rámci této aukce probíhá také výstava všech prodejních děl a to v Bold Gallery na Praze 7. Následná aukce bude ukončena v sobotu 19. 3. v Centru současného umění DOX a také online.

KDE: Bold Gallery + DOX (Praha)
KDY: do 19. 3. do 18:00


Lifestyle / Festival Kolem světa 2022

Cestovat se dá různými způsoby. Pěšky, letadlem, autostopem, vlakem, pěškobusem, prstem po mapě anebo tak, že dorazíte do PVA EXPO v Letňanech a poznáte celý svět najednou. A to doslova a do písmene všemi smysly.

KDE: PVA EXPO Praha
KDY: sobota 19. 3. – neděle 20. 3.


Lifestyle / Ořechovka – bydliště malířů, architektů a prezidentů

Co si takhle naplánovat procházku po umělecké čtvrti, kde bydlela smetánka první republiky? I sám Václav Havel si Ořechovku oblíbil. Vydejte se po stopách známých osobností a domů v doprovodu zkušených průvodců. Vstupné z vycházky bude věnováno na opravu památek, které má ve své správě organizace Prázdné domy.

KDE: sraz před vozovnou Střešovice (Praha)
KDY: neděle 20. 3. od 10:00


Gastro / Festival delikátních chutí

Máte chuť na něco speciálního? Zajděte si na Novoměstskou radnici, kde se najde spoustu jídla jak pro masožravce, tak pro vegany a chybět nebude ani výběrová káva.

KDE: Novoměstská radnice v Praze
KDY: neděle 20. 3. od 10:00


Lifestyle / Festival Bonjour Olomouc 2022

Zástupci francouzského centra Univerzity Palackého se spojili se zástupci Muzea umění Olomouc a dalšími partnery, aby milovníkům všeho francouzského zprostředkovali nevšední zážitky prostřednictvím koncertů, výstav, gastronomických zážitků, vycházek a filmů.

KDE: Olomouc – různá místa
KDY: do středy 30. 3.


Foto: ToyBox – delirium, Umění pro Ukrajinu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM