LifestylePozvánky

Chcete se bát? Pusťte si Neklid

Podcastové seriály mám ráda. Poslouchám je při chůzi po Praze, při běhání na trenažéru, nebo když uklízím (to se ale bohužel nestává často). Zatím jsem ale neměla tu čest poslechnout si žádný hororový podcastový seriál. Tedy až donedávna.


Divné věci, které se odehrávají v hlavě

Neklid se pohybuje na pomezí hororu a thrilleru. Vypráví o dvojici mladých lidí, ženě, která studuje vysokou školu a taxikaří, a muži, s nímž se seznámí v taxíku při jedné z nočních jízd. Dokud spolu nebydlí, je všechno v pořádku. Jakmile se ale sestěhují, začnou se dít dost divné věci. Studentce Petře se v hlavě začínají ozývat divné hlasy. Má pocit, že ji neustále někdo pronásleduje. Její o něco starší přítel Šimon ale nic divného nepozoruje, jenom má pocit, že je jeho přítelkyně podrážděná. To si zdůvodňuje tím, že toho má zkrátka hodně. Vždyť je zrovna zkouškové období.

Brzy se ale začíná ukazovat, že je všechno tak trochu nebo spíš úplně jinak. Ručím vám za to, že se budete bát a nakonec se podívíte nad tím, jak to ve skutečnosti celé bylo. Jednu podstatnou informaci se ale dozvíte hned na začátku. Petra je mrtvá.


Klára Vlasáková přechází od knih k audiotvorbě

Autorkou námětu a scénáře k audioseriálu Neklid je Klára Vlasáková (1990), autorka románu Praskliny, za nějž byla nominována na Cenu Jiřího Ortena. V tomto příběhu pracuje zejména s psychologií postav, jejich vnitřními monology a prožitky. Zároveň je Neklid oživen takzvaným binaurálním zvukem, který přináší nám, posluchačům, realističtější poslech. Připadáte si, jako byste byli s postavami v jedné místnosti a slyšeli přesně to, co slyší i ony.

Nasaďte si sluchátka, poslouchejte a bojte se. V hlavních hlasových rolích uslyšíte Viktora Kuzníka a Terezu Císařovou.


Více se o audioseriálu dozvíte ZDE.


Foto: Diana Cam Van Nguyen, oficiální webové stránky rádia ČRO Wave

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM