DivadloPozvánky

Září: Do divadla na…?

Máme tu podzim a s ním i novou divadelní sezónu. Na které premiéry se můžete těšit v září?


Vyhoďme ho z kola ven

Ken Elton Kesey se do literární historie zapsal románem, který zná snad úplně každý. Vždyť právě podle něj byl natočený oscarový snímek Přelet nad kukaččím hnízdem.

KDE: Divadlo J. K. Tyla v Plzni
KDY: sobota 4. 9. od 19:00 / premiéra


Spalovač mrtvol

Adaptace kultovního románu je temná, zároveň pohlcující a zábavná. Přijďte se podívat na divadelní hru, v níž je člověk, věří-li, že je vyvolený, pro svůj společenský vzestup schopný udělat naprosto cokoliv.

KDE: Divadlo D21
KDY: pátek 17. 9. od 19:30 / premiéra


Petr Pan

Představení pro děti a dospělé vypráví o rodině Darlingových, do které se jednoho dne vypraví i tajemný Petr Pan se svou vílou Zvoněnkou a pozve malou Wendy a jejího bratříčka na dobrodružnou výpravu do Země Nezemě.

KDE: Divadlo ABC
KDY: sobota 18. 9. od 18:00 / premiéra


Smrtholka

Pokud jste četli knihu Lucie Faulerové Smrtholka, nesmíte si divadelní inscenaci nechat ujít. A pokud jste ji nečetli, těšte se dvojnásob. Tohle je příběh o dvou sestrách, každé naprosto jiné, a maloměstě, kde chcípnul pes. Má vůbec cenu žít?

KDE: A Studio Rubín
KDY: čtvrtek 30. září od 19:30 / premiéra


Hrdina západu

Mladík jménem Christy Mahon, který právě přicestoval do ospalé irské vesnice, se přizná k trestuhodnému činu. Zabil svého vlastního otce. Ale reakce místních obyvatel je úplně jiná, než jakou očekává. Ženy se nad ním rozplývají, muži ho uctívají. Tuhle drsnou komedii z pera J. M. Synga si zamilujete.

KDE: Divadlo DISK
KDY: čtvrtek 23. 9. od 19:30 / premiéra


Zkrocení zlé ženy

Komedie Williama Shakespeare se po dlouhé době (ostatně od doby samotného Shakespeara) zase bude hrát bez žen. Svět bez žen je totiž naprosto odlišný od toho, který známe. Jak si muži představují, že budou krotit své ženy? Bude to vskutku zábavná podívaná.

KDE: Divadlo pod Palmovkou
KDY: pátek 24. 9. od 19:00 / premiéra


Selský baroko

Genealog Pavel se živí tím, že sestavuje rodokmeny zámožným emigrantům. Jedna z jeho posledních zakázek ho ovšem přivede k téměř detektivnímu pátrání po udáních, která dostala několik jihočeských sedláků do vězení. Inscenace byla vytvořena na motivy knihy Jiřího Hájíčka, která v roce 2006 obdržela cenu Magnesia Litera.

KDE: Jihočeské divadlo
KDY: středa 29. 9. od 19:00


Foto: Spalovač mrtvol, Divadlo D21

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM