LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 13. září?

Tápete v tom, kam byste tento týden mohli vyrazit, abyste si užili kulturu a společnost? Máme pro vás hned několik zajímavých tipů, se kterými rozhodně vedle nešlápnete.


Hudba / Chinaski v Riegrových sadech

Už ve středu vystoupí oblíbená kapela Chinaski pod nádhernými stoletými kaštany na pražských Vinohradech. Přijďte si poslechnout stálici české popové scény a dát si vychlazenou plzeň, kvalitní víno, hamburger nebo třeba smažená křidýlka s coleslawem.

KDE: Park Riegrovy sady (Praha)
KDY: středa 15. 9. od 17:30


Gastro / Vínografí tramvaj

Vinná tramvaj opět vyjíždí ze svého depa se speciální nabídkou vín. Nastupte do tramvaje a dopřejte si originální vinný zážitek. Tramvaj vyjíždí ze Senovážného náměstí od Vínografu. Čeká vás dvouhodinová jízda, na které nebude chybět ani diskuze se sommeliéry a občerstvení.

KDE: Vínograf – Senovážné náměstí (Praha)
KDY: čtvrtek 16. 9. od 19:00


Gastro / Mělnické vinobraní

Tradiční slavnosti vína, pohody a dobrého jídla, obchůdky s rukodělnými výrobky, to je 82. ročník Mělnického vinobraní. Připravena je i zábava pro děti.

KDE: Mělník – různá místa okolo náměstí Míru
KDY: pátek 17. 9. – neděle 19. 9.


Nakupování / Slou Days

Chcete nakupovat s rozmyslem a ekologicky? Nebo se toužíte dozvědět něco o tom, jak zlepšit svůj životní styl nebo jak si vytřídit šatník? Dorazte na Slou Days. Možná právě vám změní život. Více se o celé akci a projektu Slou dozvíte ZDE.

KDE: Pražská tržnice – Hala 13
KDY: pátek 17. 9. – sobota 18. 9.


Lifestyle / Zažít město jinak

Ulice budou na jeden den bez aut, zato plné lidí. Festival Zažít město jinak se koná už patnáctým rokem a jeho cíl je jasný – propojovat sousedy, prezentovat místní obchůdky a restaurace a především bavit. Vyrazte do ulic a přijďte se seznámit s lidmi, se kterými byste se na ulici třeba normálně nikdy do řeči nedali.

KDE: ČR – různá místa
KDY: sobota 18. 9. od 09:00


Film / Culinary Cinema

Chcete propojit příjemné s ještě příjemnějším? Rezervujte si sobotní večer na zážitek, který se vám jen tak nenaskytne. Účelem Culinary Cinema je propojit současnou kinematografii se skvělým jídlem. V rámci Febiofestu se tak můžete podívat na film Funke (USA, 2018) a při něm ochutnat italské čtyřchodové menu šéfkuchaře Tomáše Juříka.

KDE: Cinema City Slovanský dům
KDY: sobota 18. 9. od 18:00


Divadlo / Cyrano z Bergeracu

Slavný milostný příběh o nosatém šermíři, který se nešťastně zamiluje do své sestřenice, ožívá na prknech Švandova divadla. O režii divadelní hry dramatika Edmonda Rostanda se postaral Martin Františák, v hlavních rolích uvidíme Luboše Veselého a Natálii Řehořovou.

KDE: Švandovo divadlo
KDY: premiéra / sobota 18. 9. od 19:00


Vzdělávání / EDUFEST

Festival hravého vzdělávání nabízí celodenní program pro děti, mládež, dospělé i učitele. Těšit se můžete na soutěže, debaty, divadelní představení i na tvořivé dílny.

KDE: Kutná Hora – různá místa
KDY: neděle 19. 9. od 10:00


Foto: foto z filmu Funke

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM