FestivalyFilmPozvánky

Svátek filmu po 49. Tento týden odstartuje Letní filmová škola

Už tento pátek se promění v jeden velký filmový svátek! Ten uherskohradišťský, samozřejmě. A pokračovat bude i v dalších dnech. Letní filmová škola Uherské Hradiště na svém 49. ročníku premiérově představí například detektivní drama Úsvit režiséra Matěje Chlupáčka. Ale jak už tak bývá zvykem, festival nebude jen o filmech.


Nové, staré a hlavně úspěšné

Těšit se můžete i na promítání snímků Kodaň neexistuje, Delegace, Mamacruz nebo filmu Tomáše Kleina Citlivý člověk. Nebude chybět ani sci-fi snímek Bod obnovy. Letní kino na Masarykově náměstí bude uvádět úspěšné snímky uplynulého roku, například Děti Nagana, Šťastně až na věky, Velké nic nebo O malých věcech.

Svůj program nabídne i Český rozhlas nebo týdeník Respekt, který bude hostit například debaty věnující se aktuálním tématům – válce na Ukrajině, umělé inteligenci nebo filmu Barbie. Hlavním tématem letošního ročníku jsou filmy Pedra Almodóvara (Vše o mé matce), Howarda Hawkse (Zjizvená tvář) nebo Jana Procházky (Ucho, Kočár do Vídně).


Koncerty, výstavy i literární program

V doprovodném programu nebudou chybět ani koncerty. Vystoupí duo Longital, kapela Sto zvířat (v rámci zahajovacího koncertu), PSH nebo David Koller. Hrát se bude i divadlo a to hlavně z repertoáru Divadla Ungelt. Plánovaná je také výstava Václava Šálka FO20GRAFIE, výstava plakátů k filmům Jana Procházky nebo například výstava Reflexe českého filmového rozhlasu. Z literárního programu se můžete těšit na Kláru Vlasákovou a její knihu Těla, Patrika Bangu, který představí svou publikaci Skutečná cesta ven, či Slam poetry exhibici. Na své si přijdou i děti a milovníci nočních party nebo cimbálovky.


KDE: Uherské Hradiště – různá místa
KDY: pátek 28. 7. – čtvrtek 3. 8.
Na celý program se mrkněte na oficiálních stránkách LFŠ.


Foto: LFŠ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM