FestivalyPozvánky

Das Filmfest: Filmy zdarma pro prvních 100 diváků

O letošní ročník německy mluvících filmů rozhodně nepřijdete. Koná se on-line a máte se na co těšit.

V pondělí 8. února startuje na streamovací platformě Dafilms.cz festival německy mluvících filmů. Pořadatelé festivalu zde představí hrané i dokumentární filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska.


Chléb a filmy

Diváci se mohou těšit například na komedii Téměř dokonalá tajemství, která vypráví o tom, v co se může zvrtnout večírek, na kterém se přátelé rozhodnout sdílet svá osobní tajemství v podobě telefonních hovorů a esemesek. Černá komedie Klikaři se váže k tématu pěkně ostrého milostného trojúhelníku. Zkouška mapuje krutost a dřinu hudebního světa, který je ochotný přijímat jenom ty nejlepší a nejtalentovanější. Dokumentární film Chléb vypráví příběh základní suroviny, kterou si přivlastnily velké korporace, a lokální pekaři se snaží zabránit tomu, aby pekařské řemeslo nadobro zaniklo. Filmů se ale na festivalu objeví mnohem více.


Oceněný Ruch a šum venkova

Každý snímek bude pro prvních sto diváků přístupný zdarma. Ostatní za zhlédnutí filmu zaplatí 99 korun. Filmy budou dostupné vždy od 19:00 na čtyřicet osm hodin. Jen snímek Ruch a šum venkova, který získal Cenu Maxe Ophülse za nejlepší hraný film a nejlepší scénář, bude ke zhlédnutí po celou dobu festivalu. Jde o směs amatérského herectví, dokumentárních záběrů a bavorsko-švábské vesnické atmosféry.


Vstupenky si můžete pořídit od pondělí 8. února na platformě Dafilms.cz. Zde také budou filmy ke zhlédnutí.


Více se o festivalu dozvíte ZDE.


Foto: snímek Chleba, Das Film Fest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM