DivadloPozvánky

Duben 2022: Do divadla na…?

Ani v dubnu vás neochudím o pravidelnou dávku divadelních premiér. Která představení si nesmíte nechat ujít?


Spravedliví

Krutě existenciální drama z pera Alberta Camuse, nositele Nobelovy ceny za literaturu, vypráví příběh teroristů. Dilematem zůstává, zdali je vražda tyrana skutečně vraždou. Kdo se stane falešným mučedníkem a kdo hrdinou? Láska ani spravedlnost se nehledají snadno.

KDE: Divadlo DISK (Praha)
KDY: premiéra 1. 4. 2022


Pravda

Tohle je úspěšná francouzská komedie o nevěře, v níž se lže jako o závod. Michel ale musí lhát, jinak by se provalilo, že svou ženu podvádí s manželkou svého nejlepšího přítele. Vždyť v tomto případě je lhaní milosrdnější a ohleduplnější než pravda. Ale co když se jednoho dne karty obrátí?

KDE: Divadlo J. K. Tyla (Plzeň)
KDY: premiéra 2. 4. 2022


Poprvé a naposledy

Ponořte se do šedesátek a sedmdesátek a užijte si číšníky v tančírně, tanečníky v restauraci, živou kapelu, nečekané hosty i hasiče, který vám bude chtít zkazit náladu. Bublinky a další nápoje stoupající do hlavy nebudou chybět.

KDE: La Fabrika (Praha)
KDY: premiéra 4. 4. 2022


Kočka na rozpálené plechové střeše

Když manželé Maggie a Brick přijíždějí na rodinnou usedlost na oslavu narozenin Brickova otce, ještě netuší, co se ten den semele. Je dusno, cosi visí ve vzduchu a po bouřce ani stopy. Jenže pak… Zjišťujeme, že každý má svá malá i velká tajemství.

KDE: Činoherní klub (Praha)
KDY: premiéra 19. 4. 2022


Šikmý kostel

Karin Lednická napsala strhující román, respektive kroniku ztraceného města Karviné, o životech obyčejných lidí, kteří si prošli válkou, politickými převraty i národnostními sváry. Na onom místě dnes už stojí jenom šikmý kostel, který život lidí zanesený uhelným prachem ještě pamatuje. Vydejte se za poznáním příběhů lidí, které málem zůstaly zapomenuty.

KDE: Divadlo Petra Bezruče (Ostrava)
KDY: premiéra 22. 4. 2022


Každý má svou pravdu

Luigi Pirandello, italský dramatik a nositel Nobelovy ceny za literaturu, napsal dokonalou komedii o tom, jak moc často se ztrácíme v hledání vlastní pravdy, zatímco nám uniká to nejpodstatnější. Jenže pravda může být různá, třeba absolutní, relativní, částečná, úplná i krutá.

KDE: Dejvické divadlo (Praha)
KDY: premiéra 28. 4. 2022


Discoland

Discoland Sylvie zná snad každý a to především díky osobě kontroverzního podnikatele Ivana Jonáka. Kdo byli jeho zaměstnanci a kdo návštěvníci? Kdo si devadesátky nepamatuje, toto představení mu je dozajista barvitě vykreslí.

KDE: Divadlo Na zábradlí (Praha)
KDY: premiéra 29. 4. 2022


Bídníci

Slavné dílo Victora Huga ožívá na prknech brněnského Divadla Husa na provázku. Jak literární dílo, tak i divadelní představení vypráví o kolektivní ztrátě citlivosti pro životní zkušenost, která utváří sociální problémy a nejistoty. Lidé se utápějí ve smutku a bídě a nikdo se za nimi neohlíží. Jsou to chudáci a bídníci.

KDE: Divadlo Husa na provázku (Brno)
KDY: premiéra 29. 4. 2022


Foto: Discoland, Divadlo Na zábradlí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM