LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 11. dubna?

Konečně se nám vyčasilo a zase můžeme podnikat dlouhé treky po hřebenech hor nebo podél řek. Anebo mám pro vás ještě jeden plán – vyrazte si za kulturou a na dobré jídlo a pití. Kopce a řeky vám neutečou. Máme tu přece Velikonoce!


Film / 107 matek – Slavnostní předpremiéra

Do kina Světozor vyrazte na slavnostní předpremiéru filmu, který slavil úspěch na festivalu v Benátkách. Zúčastní se jí i filmové delegace. Jako předfilm se bude promítat vítěz dvou cen Český lev, snímek Milý tati.

KDE: Kino Světozor (Praha)
KDY: čtvrtek 14. 4. od 20:30


Lifestyle / Sedlecká pouť 2022

Patří mezi největší v Česku a každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Na pouti najdete nejenom atrakce pro děti a dospělé, ale také sladké i slané dobroty a stovky pouťových stánkařů.

KDE: Kutná Hora
KDY: čtvrtek 14. 4. – pondělí 18. 4.


Lifestyle / Velikonoční jarmark

Také ovšem můžete spojit hned dva výlety naráz. Nejenže se podíváte za kulturou a mělnickou přírodou a historií, ale ještě se dobře najíte, napijete a děti necháte vyřádit na zábavných atrakcích.

KDE: Zámek Mělník
KDY: pátek 15. 4. – neděle 17. 4.


Hudba / Sisa Fehér à KHI

V pražském klubu Jazz Dock vystoupí soubor KHI v čele se slovenskou zpěvačkou Sisou Fehér. Každé album, které zpěvačka vydá, je zcela jiné než to předchozí. Album Bardo bylo silně protknuté folklórními vlivy, album Cirrus zase kombinuje lidové písně s aranžmá italského pianisty Federica de Vittora. Zpěvačka vždycky dokáže překvapit.

KDE: Jazz Dock (Praha)
KDY: pátek 15. 4. od 22:00


Lifestyle / Velikonoce na hradě Helfštýně

Výtvarné dílny, cimbálovka a atrakce pro děti, jarmark s rukodělnými výrobky, šperky, keramika, čaje, koření. Nudit se na velikonočních trzích určitě nebudete.

KDE: Hrad Helfštýn (Týn nad Bečvou)
KDY: pátek 14. 4. – pondělí 18. 4.


Umění / Ostrov Knížák

Ostrov je ekosystém, který, aby si zachoval svou izolaci, prochází pozoruhodným vývojem. Ten je naprosto odlišný od toho, kterým prochází pevnina. Ano, taková je i osobnost českého umělce Milana Knížáka. Hlavním cílem výstavy je připomenout všestrannost umělce a jeho širokospektrální díla.

KDE: Kampus Hybernská (Praha)
KDY: do neděle 29. 5.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM