LifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 12. února?

Venku je všelijak. Ani jaro ani zima. Ale v kultuře je to naštěstí pořádné stejné. Zábavy je dost pro každého a tak si také každý přijde na své.


Film / Vražda ing. Čerta

Tohle je česká filmová klasika v hlavních rolích s Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Menšíkem. Komedie z roku 1970 vás rozhodně nudit nebude. Režijní debut Ester Krumbachové získává od všech generací uznání i dnes. Však je tato kousavá feministická satira pořád aktuální.

KDE: Kasárna Karlín (Praha)
KDY: pondělí 12. února od 19:00


Umění / Opening – Jakub Špaňhel: Z mého kraje

DSC Gallery otevírá novou výstavní sezónu a první výstavu přináší Jakub Špaňhel. V jeho typickém gestickém stylu se odráží stín nostalgie. Pro jeho díla je charakteristická umírněná barevnost a minimalistické náznaky.

KDE: DSC Gallery (Praha)
KDY: úterý 13. února od 18:00


Hudba / Musica Florea: Dvořákovi učitelé A. Liehmann a J. Spitz

Večer ve znamení přímých předchůdců Antonína Dvořáka Antonína Liehmanna a Josefa Spitze – přinese dokonalý hudební zážitek. Chybět nebude ani sám Wolfgang Amadeus Mozart, samozřejmě pouze reprodukovaně.

KDE: České muzeum hudby (Praha)
KDY: středa 14. února od 19:30


Divadlo / Cirkopolis 2024

Festival nového cirkusu je tu už po jedenácté a znovu nabídne dechberoucí akrobatické výkony a absurdní i vtipné momenty.

KDE: Praha – různá místa
KDY: do soboty 17. února


Hudba / Polemic

Polemic je slovenská ikona ska a reggae. Vystupuje už od roku 1989 a nyní si ji můžete přijít poslechnout na brněnskou Flédu.

KDE: Fléda club (Brno)
KDY: čtvrtek 15. února od 19:00


Lifestyle / Zabijačka v Riegráčích

Užijte si tu pravou zabijačku v samém centru Prahy. Jitrnice, klobásy, uzené dobroty a samozřejmě dokonalé a s láskou opečovávané pivo. Ovšem na své si přijdou i abstinenti a vegetariáni. Klidně se jen ohřejte u venkovních ohňů nebo ve vyhřívaném stanu. A nezapomeňte omrknout ledové sochy.

KDE: Park Riegrovy sady (Praha)
KDY: pátek 16. února – sobota 17. února


Lifestyle / Vintage Vinyl Bazar

Žijete hudbou a vinylem? V tom případě si přijďte vybrat do Cafe Time Music. V kavárně Českého muzea hudby na Malé Straně pro vás budou připraveny vinyly všech žánrů a stylů z celého světa.

KDE: Cafe Time Music (Praha)
KDY: sobota 17. února od 11:00


Foto: Cirqueon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM