LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 24. února?

Situace se komplikuje, koronavirus se přibližuje. Můžeme zachovávat paniku, anebo místo sledování a čtení zpráv zkusit dělat i něco jiného. Co? Pár dobrých tipů najdete níže.


Hudba / Vinyla 2019 – Vyhlášení

Co zajímavého se v uplynulém roce zrodilo na české hudební scéně? Čeští hudební tvůrci a kapely soutěží v kategoriích Deska roku, Objev roku a Počin/Událost roku. Chybět nebude atraktivní hudební program, v jehož rámci tři úspěšné kapely představí své nové desky.

KDE: Lucerna Music Bar
KDY: středa 26. 2. od 19:00


Film / Film Festival Indie-India

První ročník nezávislého indického filmu nabídne během dvou dnů hned čtyři snímky a spolu s nimi budete moct ochutnat i indické samosy a čaj masala.

KDE: Kino Pilotů
KDY: pátek 28. 2. – sobota 29. 2.


Divadlo / Zločin a trest

Ruská literární klasika na divadelních prknech? Proč ne. Divadlo D21 opět nezklamalo a Dojstojevského přelomové dílo je pořádná jízda, v níž nechybí ani ruský rap. V hlavních rolích si zahrají Vojtěch Hrabák a Kristýna Podzimková.

KDE: Divadlo D21
KDY: pátek 28. 2. od 19:30


Literatura / Knižní festival Ostrava

Co zajímavého se děje na knižním trhu? Které knihy jsou ty nejzajímavější? Na knižním festivalu v Ostravě se představí se svými novinkami nakladatelé z celé republiky. Kromě toho se můžete těšit na workshopy, autogramiády i setkávání s autory.

KDE: Pavilon A, Černá louka Ostrava
KDY: pátek 28. 2. – sobota 29. 2.


Gastro / Africké trhy v Praze

Čerstvé ovoce z Afriky i Asie, sušené ovoce, kvalitní čokoláda z pravých kakaových bobů i koření ze Zanzibaru. Přijďte doplnit zásoby kvalitních potravin, které vám doma jistě chybí.

KDE: město moře
KDY: sobota 29. 2. od 10:00


Umění / Videomapping na Karolinum

Unikátní projekt má za cíl připomenout stoleté výročí přijetí první československé ústavy a také uplynutí sta let od navrácení názvu Univerzity Karlovy. Návštěvníci zdarma zhlédnou videomapping, komentovanou výstavu Dějin UK, výstavu Dějiny umění a také dostanou svařák na zahřátí.

KDE: Karolinum
KDY: sobota 29. 2. od 18:30


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM