Seznamte se s rozhlasovým seriálem oceněným cenou pro nejlepší rozhlasový seriál Prix Europa 2020. Máte na to už ale jenom pár dní, respektive čtyři.
Dozvědět se o něm dřív, dala bych vám i dřív vědět, pochopitelně. Nestalo se, proto neváhejte a audioseriál si v mobilní aplikaci nebo na webových stránkách Můj rozhlas pusťte ještě dnes.
Senzace šestatřicetiletého televizního scenáristy
Prix Europa je ocenění založené Evropským parlamentem, Evropskou komisí a Evropskou kulturní nadací v roce 1987. Dnes je Prix Europa symbolem nejvlivnějšího celoevropského rozhlasového festivalu, který má za cíl udržet rozhlasové vysílání na vysoké úrovni. A právě cenu za rok 2020 získal seriál Made in Norway, původně napsaný pro norský rozhlas NRK televizním scenáristou Vegardem Steiro Amundsenem (1985).
Vracejí se z Iráku, ale ani doma už nejsou v bezpečí
Příběh vypráví o jedné norské armádní jednotce, která je vyslána na misi do Iráku. Jejím cílem je vycvičit místní domobranu. Jenže při jednom zásahu u napadené irácké nemocnice se stane něco divného. Zraněná armádní kapitánka Oda Skarová a poručík Munkebye si všimnou, že zbraně, které útočníci použili, byly vyrobené právě v Norsku.
Členové armádní jednotky se vracejí domů. Až na jednoho mladého vojáka, který doplatil na svou horlivost a snahu zachránit naprosto každého bez ohledu na svůj vlastní život. Munkebye leží v nemocnici a snaží se zjistit, co se stalo s jeho telefonem, na kterém měl důkazy, že na ně teroristé zaútočili jejich vlastními zbraněmi. Oda se mu v pátrání snaží pomoct. Jenže toho, co nesedí, je mnohem víc.
V hlavních rolích uslyšíte Petru Bučkovou a Jana Dolanského
Čtyřdílný seriál si poslechnete za jedno odpoledne. Každý díl má něco okolo čtyřiceti minut a jakmile začnete poslouchat, nebudete se od něj chtít odtrhnout. A to i přesto, že vás zbraně ani armáda vůbec nezajímají.
Seriál v českém překladu režíroval Aleš Vrzák, zvukový doprovod pochází z dílny Tomáše Pernického a hudebního designéra Jana Trojana. Odu Skarovou namluvila Petra Bučková, Munkebyeho Jan Dolanský. V dalších hlasových rolích účinkují Jan Vlasák, Jiří Vyorálek, Ondřej Vetchý, Aleš Procházka či Dana Černá.
Nezapomeňte – seriál Made in Norway si můžete poslechnout už jen do 4. prosince.
Foto: Můj rozhlas, Tomáš Vodňanský
Related articles

Knižní festival pro malé i velké
Kvě 24, 2023
Napsat komentář