LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 29. listopadu?

Adventní čas je tu. Pečeme cukroví, zdobíme stěny, okna i stoly vánoční dekorací, sháníme dárky…. A dost. Taky je vám občas špatně z toho, co všechno musíte před Štědrým dnem stihnout? Odpočiňte si a raději vyrazte za kulturou.


Film / Filmasia

Sedmnáctý ročník asijského filmového festivalu je tu. Letos se věnuje především tchajwanskému filmu a nebudou chybět ani ukázky z asijské kultury a kuchyně.

KDE: Kino Lucerna + Kino Ponrepo
KDY: čtvrtek 2. 12. – úterý 7. 12.


Umění / Aetas Praehistorica

Chcete se podívat na to, jak umělecká díla reflektují vznik Země? Vypravte se do galerie Kvalitář. Hlavním tématem tohoto sebevědomého projektu fotografa a kurátora Jana Dotřela je vědecká reflexe vzniku naší planety a života, který se na ní zrodil.

KDE: Galerie Kvalitář (Praha)
KDY: vernisáž / čtvrtek 2. 12. od 19:00 (výstava potrvá do pátku 11. 2. 2022)


Hudba / Česká filharmonie – Jakub Hrůša

Dirigent Jakub Hrůša tento týden povede symfonický orchestr ve Dvořákově síni hned třikrát. Můžete se těšit na světovou premiéru skladby Slavomíra Hořinka, finalisty prvního ročníku skladatelské soutěže České filharmonie, ale také na první houslový koncert Bohuslava Martinů či Sukovu Pohádku léta.

KDE: Rudolfinum (Praha)
KDY: středa 1. 12. od 19:30 / čtvrtek 2. 12. od 19:30 / pátek 3. 12. od 19:30


Umění / Mau

Znáte Bruce Mau? Tento designér má obrovský vliv na světoznámé značky, které se jím inspirují. Než se ale Mau stal slavným a začal spolupracovat například se studiem OMA architekta Rema Koolhaase v rámci publikace S, M, L, XL (1995), musel si mnohé vytrpět, především kvůli otci-alkoholikovi. Přijďte se podívat na film o tomto umělci, který zásadním způsobem změnil pohled na design.

KDE: CAMP (Praha)
KDY: pátek 3. 12. od 19:00


Hudba / Gregory Porter

Jeho hebký barytonový hlas dokáže zaplnit jazzové kluby i ty největší koncertní sály světa. Český posluchač si ho může přijít naživo poslechnout do adventního Brna. Gregory Porter je skvělý skladatel, zpěvák, herec i básník. Přesvědčte se o tom sami.

KDE: Kostel sv. Jakuba (Brno)
KDY: sobota 4. 12. od 19:30


Lifestyle / DESIGN LOCK Zima 2021

V nádherném prostředí roztockého zámku se koná oblíbený design market s rukodělnými výrobky a doprovodným programem. V tomto případě můžete zabít dvě mouchy jednou ranou: seznámíte se s nejnovější tvorbou českých tvůrců a zároveň pořídíte spoustu originálních vánočních dárků.

KDE: Zámek Roztoky
KDY: neděle 5. 12. od 10:00


Divadlo / Sergei Polunin… Up, Close & Personal

Už tuto neděli se v pražském Foru Karlín uskuteční neopakovatelné představení. Tanečník Sergei Polunin nejprve vzdá čtyřicetiminutovou poctu legendárnímu tanečníkovi a choreografovi Vaslavu Nijinskemu, která se odehraje na pódiu uprostřed publika, poté následuje diskuze mezi Sergeiem a moderátorem.

KDE: Forum Karlín
KDY: neděle 5. 12. od 20:00


Foto: Bowie Verschuuren, tanečník Sergei Polunin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM