LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 13. ledna?

Co se v tomto týdnu děje zajímavého? Kde byste neměli chybět? Vybírám pro vás jen ty akce, na které opravdu stojí za to jít.


Literatura / Fra podle Ondřeje Macla

Je to básník a performer a řekne vám o sobě úplně všechno. Zažijte literárně-poetický večer v útulném prostředí kavárny a knihkupectví Fra.

KDE: Fra
KDY: úterý 14. 1. od 19:30


Film / Mentální hygiena Aleše Stuchlého – Bídníci

Edison Filmhub si připravil několik filmových večerů, v nichž hlavní roli bude hrát filmový kritik, festivalový koordinátor a moderátor úspěšného rozhlasového pořadu Čelisti Aleš Stuchlý, vybraný host a také film. Tento večer jím bude hostka Sára Vidímová, politoložka a bývalá aktivistka. Promítat se budou Bídníci.

KDE: Edison Filmhub
KDY: středa 15. 1. od 18:30


Film / Íránci 2020

To nejlepší z íránské kinematografie budete moci zhlédnout v pražských kinech Bio Oko, Světozor a Screenshot. Chybět nebudou ani tvůrci snímků, kteří patří k nejvýraznějším osobnostem filmového Íránu.

KDE: Praha – různá kina
KDY: středa 15. 1. – neděle 19. 1.


Divadlo / J. Pánek: Láska v době globálních klimatických změn

Divadelní představení, které rozhodně stojí za to, abyste si na něj udělali čas. Je o vás. O nás. Všichni se v něm najdeme. Ani chvíli se nebudeme nudit, budeme se smát i přemýšlet. Režisér Ondřej Štefaňák do svého představení obsadil skvělé herce Petra Jeništu, Jana Bártu a Vojtěcha Hrabáka.

KDE: MeetFactory
KDY: čtvrtek 16. 1. od 20:00


Gastro / Go to FoodPark 2020

Spousta vysoké gastronomie i bohatý doprovodný program. To je festival Go to FoodPark, který vznikl spojením tří projektů – Gastromapy Lukáše Hejlíka, Ochutnej svět – Foodtruck Edition a největšího potravinového trhu na Moravě Foodpark. Kulinářské soutěže, autogramiády i workshopy. Tím vším bude provázet Lukáš Hejlík.

KDE: Malá Amerika – Brno
KDY: pátek 17. 1. – neděle 19. 1.


Umění / Portrét v Čechách pohledem dvou staletí

Česká moderna, surrealismus, ale i současný portrét. Na této výstavě jsou představeni všichni významní zástupci-malíři těchto směrů. Emil Filla, Mikoláš Aleš, František Kupka, Václav Špála či Jan Zrzavý. Přijďte se inspirovat a naladit na umění, které obdivuje celý svět.

KDE: Císařská konírna Pražského hradu
KDY: do neděle 22. 3.


Lifestyle / Bubenečské vily (1. část)

Létáte do exotických zemí, ale město, ve kterém žijete, skoro neznáte? Je čas to napravit. Například příjemnou procházkou vilovou čtvrtí v Bubenči. Právě zde žilo několik významných umělců, například Alfons Mucha, architekt Dušan Jurkovič nebo malíř Vítězslav Karel Mašek. Možná se budete divit, kolik zajímavých příběhů se k této pražské čtvrti váže.

KDE: sraz u výstupu z metra Hradčanská
KDY: sobota 18. 1. od 11:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM