Pozvánky

Do Prahy dorazí životem těžce zkoušená K.Flay

K.Flay možná neznáte, ale teď máte velmi dobrý důvod ji poznat. A kdo už ji zná, dobře ví, že se může těšit na koncert, který bude výjimečný. A letos obzvlášť. Americká zpěvačka a písničkářka představí aktuální tvorbu a její vystoupení bude ještě intenzivnější než kdy jindy, protože si prošla peklem.


Bolestivý rozchod a hororová prognóza

Své první album s názvem Life as a Dog vydala v roce 2014. Od té doby ovšem urazila dlouhý kus cesty. Na svém kontě má už tři další alba a letos na 15. září chystá páté, které nese název Mono. A prý věří, že to bude to nejlepší, co dosud nahrála. Fanoušci nemají důvod jí nevěřit.

Do jejího nejnovějšího alba se promítne její bolestivý rozchod a to, co se dozvěděla v minulém roce. Lékaři jí totiž sdělili, že na pravé ucho, na nějž ohluchla, už nikdy neuslyší. Vzhledem k tomu, že se živí hudbou, je to vskutku zdrcující zjištění.


Ví, jak propojit hudbu a psychologii

K.Flay, jak si říká Kristine Meredith Flaherty, aktuálně bydlící v Los Angeles, hodně přemýšlí. O sobě i o životě a i při tvorbě své desky Inside Voices / Outside Voices z roku 2021 se inspirovala teoriemi Sigmunda Freuda o základních složkách osobnosti člověka. K psychologii má ovšem hudebnice blízko. Na Stanfordské univerzitě vystudovala psychologii a sociologii, proto už pár let hledá způsob, jak hudbu a psychologii propojit.

K.Flay, která má na svém kontě už dvě nominace na Grammy, vystoupí v pražském MeetFactory25. září.


Foto: Fource Entertainment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM