LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 15. června?

Tento týden to bude hlavně o jídle a kultuře v prostoru. A samozřejmě není nad to, zkombinovat obojí dohromady.


Umění / Obrazy konců dějin. Česká vizuální kultura 1985 – 1995

Už máte jen posledních pár dní na to, přijít se podívat, jak období před sametovou revolucí a po ní reflektovala nejrůznější média – tištěná, televizní i rozhlasová.

KDE: Uměleckoprůsmyslové museum
KDY: do neděle 21. 6.


Film / Dny evropského filmu v Praze

Kino Lucerna, Kino Pilotů a Světozor hostí 27. ročník festivalu zaměřeného na to nejlepší a nejzajímavější z evropské kinematografie posledních pár let. Festival nabídne přes čtyřicet snímků z třiceti evropských zemí.

KDE: Kino Lucerna / Kino Světozor / Kino Pilotů
KDY: do neděle 21. 6.


Výstava / Jestli chceš být originální, stačí nelhat

V Galerii Černá labuť začala výstava jednoho z nejoriginálnějších českých výtvarníků Petra Písaříka, který studoval v porevoluční době na pražské Akademii v ateliérech Milana Knižáka. Tato výstava nabídne netradiční pohled na modernistické a postmodernistické kreace.

KDE: Galerie Černá labuť
KDY: do pondělí 31. 8.


Hudba / Chinaski v Riegrových sadech

V úterý 16. června tu zahráli úplně poprvé, ve čtvrtek 18. června pro velký úspěch zahrají znovu. A i když počasí třeba koncertu nebude tak úplně přát, atmosféru to rozhodně nezkazí. Užijte si koncert a dejte si k tomu plzeň a párek. Nebo třeba falafel a víno.

KDE: PARK Riegrovy sady
KDY: čtvrtek 18. 6. od 17:00


Gastro / Seafood & prosecco Letná

Grilované chobotnice, kalamáry, krevety i dobré pití. Vezměte si deky, knížku a dobrou společnost a vyrazte si do parku udělat hezké odpoledne. V případě, že bude ošklivo, na deky zapomeňte a zajděte si sem aspoň na rychlý pozdní oběd, svačinu nebo večeři. I tak to bude stát za to.

KDE: Občerstvení Na Baště
KDY: pátek 19. 6. od 15:00


Umění / Landscape festival

Osmý ročník Landscape festivalu přinese na čtyři desítky nejrůznějších výtvarných děl, instalací a intervencí ve veřejném prostoru a to od českých i zahraničních architektů. Zahájení proběhne v pátek koncertem kapel Už jsme doma a Dunaj, na který je vstup zdarma.

KDE: Žižkov – různá místa
KDY: od pátku 19. 6. od 18:00 do středy 30. 9.


Gastro / Los Trhos v Pražské tržnici

Těště se na to nejlepší, co Latinská Amerika nabízí. Los Trhos jsou vylepšením a novým konceptem tradičního Merkáda a jako vždy i letos bude vstup zdarma. Nezapomeňte ale hotovost, platební karty přijímány nebudou.

KDE: Pražská tržnice
KDY: sobota 20. 6. od 9:00


Lifestyle / Kytkobraní

Tahle sousedská slavnost se bude líbit všem milovníkům rostlin. Dozvíte se, jak ve městě pěstovat květiny, jak kompostovat nebo jak se starat o exotické květiny. Také můžete přinést své květiny a vyměnit je za jiné. Nebude chybět ani dobrá káva a něco sladkého na zub. Vstupné činí 80 korun.

KDE: Atrium na Žižkově
KDY: neděle 21. 6. od 13:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM