Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 15. října?

Pokud zrovna nebudete na dovolené v zahraničí, možná se vám budou hodit tipy na akce, které v příštím týdnu zahýbou Prahou. A když ne zrovna tou, tak vámi by určitě mohly. Co nás v týdnu čeká a nemine?

Divadlo: Utrpení mladého Werthera

Není to premiéra ani derniéra, ale rozhodně stojí za zmínku. Johann Wolfgang Goethe stvořil postavu mladíka, který se neváhá svému čtenáři svěřit s těmi nejniternějšími pocity a trápením. Neopětovaná láska mu však nedovolí dál žít a tak si sám bere život. Příběh přímo stvořený pro divadelní prkna!

KDE: Divadlo D21

KDY: pondělí 15. 10. od 19:30

 

Kurz: Krav maga pro ženy

V kurzu mají stále ještě volno, takže pokud se chcete naučit sebeobraně a seznámit se s tímto v posledních letech tolik oblíbeným bojovým sportem, neváhejte a přihlaste se na kurz. Lekce probíhají každé úterý a čtvrtek od 18:50.

KDE: Choketopus Gym

KDY: od úterý 16. 10. do 15. 1. 2019. vždy od 18:50

 

Diskuze: Erik Tabery a Kovy se potkají V centru

Znáte šéfredaktora týdeníku Respekt Erika Taberyho? Pak jistě víte, že jde o novináře a spisovatele velmi sečtělého. Také vám nemohl uniknout fakt, že má i svůj vlastní pořad V centru. Tentokrát si do něj pozval oblíbeného youtubera Kovyho. Přijďte na jejich společnou diskuzi a zeptejte se youtubera na cokoliv.

KDE: Skautský institut na Staroměstském náměstí

KDY: středa 17. 10. od 19:30

 

Film: Předpremiéra Kamu v Mexiku

Jen málokdo v téhle zemi přešel Kamilu Rundusovou bez povšimnutí. Však ono to ani nejde. Nejoblíbenější a nejsledovanější česká kuchařka a bloggerka baví své fanoušky nejen prostřednictvím videí, instagramu a své tištěné kuchařky, ale teď bude dokonce i na velkém plátně v dokumentu! V Mexiku totiž minulý rok natáčela pořad pro Českou televizi a bude to fakt zážitek! Nejen gurmánskej.

KDE: Kino Dlabačov

KDY: středa 17. 10. od 18:30

 

Literatura: Velký knižní čtvrtek

Knihomoly událost vždy netrpělivě očekávaná. A je tu zase! Právě ve čtvrtek 18. 10. vychází patnáct knih, které seženete v knihkupectví dokonce se slevou. A když přijdete do Uměleckoprůmyslového muzea, budete se moct s autory nových knih setkat, popovídat si s nimi a nechat si od nich knihy podepsat.

KDE: Uměleckoprůmyslové muzeum

KDY: čtvrtek 18. 10. od 17:00

 

Jóga: Víkendový workshop s jin jógou

Jóga není sport. Je to životní styl. Hlavní výhodou jógy je to, že je úplně pro každého. Pro děti i dospělé, ženy i muže, mladší i starší generaci. Pro zcela zdravé i pohybově omezené jedince. Máte s jógou alespoň základní zkušenosti? Vyzkoušejte jin jógu. A rovnou celý workshop, v jehož rámci se naučíte meditovat, jin jógu praktikovat a přiučíte se i něco málo z teorie.

KDE: Karma Yoga

KDY: od čtvrtka 19. 10. od 9:00 do 21. 10.

 

Festival: Foto EXPO 2018

Všichni milovníci fotografie, fotografové profesionální i amatérští budou mít na několika místech v Praze možnost zdokonalit se ve své zálibě. Po celý den se budou konat přednášky i workshopy na téma focení, následné úpravy fotek a jak si vybrat správný fotoaparát či monitor.

KDE: Národní dům na Vinohradech + Arcibiskupské gymnázium

KDY: sobota 20. 10. od 10:00

 

Festival: Prague Coffee Festival

Víkend bude ve znamení kávy. Čekají vás ochutnávky kávy, workshopy i přednášky. A hlavně se tu potkáte se spoustou zajímavých lidí!

KDE: Pražská tržnice v Holešovicích

KDY: víkend 20. – 21. 10.

 

Gastronomie: Husobraní a cider festival

Celý rok se na husu ani nepodíváte, ale jakmile naplno propukne podzim nejraději byste ji na pekáči viděli každý víkend? Přijďte na náplavku a dejte si kromě pečené husy třeba i husí paštiku, burger, roládu anebo třeba husu uzenou!

KDE: Smíchovská náplavka

KDY: sobota 20. 10. od 10:00

 

Hudba: Čechomor – Proměny

Nestárnoucí Čechomor opět na scéně! A tentokrát rovnou v Rudolfinu. Osobně jsem je poslouchala už jako malá a nedám na ně dopustit. Čechomor je pro mě zkrátka srdcovka. Jestli to máte stejně, těšte se na neděli.

KDE: Rudolfinum – Dvořákova síň

KDY: neděle 21. 10. od 19:30

 

Foto: Petr Kučera

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM