Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 18. května?

Venku je hezky. Takže neseď doma a pojď ven. S rouškou na puse a dezinfekčním gelem na ruce.


Umění / Jan Saudek „85“ ŽIVOT

Známý fotograf a vyhlášený milovník žen Jan Saudek před pár dny oslavil pětaosmdesáté narozeniny. U příležitosti tohoto výročí také vznikla výstava jeho osmdesáti pěti vybraných fotografií, které budou jakýmsi průřezem jeho celoživotního díla.

KDE: Malostranská Beseda
KDY: do soboty 30. 5. každý den od 10 do 19 hodin.


Film / FAMUfest 36

V Kasárnách Karlín se uskuteční filmový festival, který nabídne jedenáct soutěžních bloků, v nichž budou soutěžit studentské filmy všech žánrů. Kromě toho bude zajištěn i hudební doprovod, industry program a další aktivity. Je k dispozici pár posledních vstupenek, tak neotálejte.

KDE: Kasárna Karlín
KDY: od středy 20. 5. do neděle 24. 5.


Gastro / DIM SUM night

Kam jinam na vynikající čínské knedlíčky dim sum vyrazit než do pražské restaurace TamarindTree? Nejenže tu dělají nejlepší pad thai v Praze, ale jejich knedlíčky jsou vyhlášené po celém Česku. Těšit se však můžete na obojí a kromě toho i na pár dalších pochoutek. Cider a pivo z rodinného pivovaru U Vacků nebo fermentované zelí zvané kimchi bude rovněž přítomno.

KDE: TamarindTree
KDY: čtvrtek 21. 5. od 16:30


Umění / Retrospektivní výstava Bořka Šípka

Navštivte prostory Tančícího domu a seznamte se s díly jednoho z nejvýznamnějších českých umělců a architektů. Čeká na vás na dvě stě skleněných předmětů a šedesát kusů designového nábytku.

KDE: Tančící dům
KDY: do neděle 27. 9.


Film / Premiéra filmu Malá lež

Do českých kin vstupuje snímek natočený podle skutečných událostí. Sama americká režisérka byla jejich hlavní aktérkou. Její svérázné čínské babičce byla diagnostikována vážná nemoc, ale rodina nechce, aby se to babička dozvěděla. Následuje sled neuvěřitelných a vtipných chvilek, které vycházejí zejména z generačních a kulturních rozdílů.

KDE: Celá ČR
KDY: premiéra ve čtvrtek 21. 5.


Umění / Bafana Bafana

Narodil se v roce 1985 a absolvoval UMPRUM. Je to výtvarný umělec a také spisovatel. Výstava pro něj tak znamená to samé co kniha. Radim Langer se snaží své výtvarné střevo zkombinovat s tím spisovatelským. Přijďte se podívat na výsledek do Pragovky.

KDE: Pragovka Gallery
KDY: od úterý 19. 5. do pátku 19. 6.


Lifestyle / Rozkvetlý papír slaví 7. narozeniny

Nezávislé papírnictví, nutno podotknout, že bezpochyby zajímavé a originální, slaví další narozeniny. Přijďte do Mankai Paper vzdát hold jeho zakladatelce, kreativní duši, výtvarici, která si říká Myyna, a něčím malým si přiťuknout.

KDE: Mankai Paper
KDY: sobota 23. 5. od 10:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM