LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 8. června?

Počasí je všelijaké, a proto jsem pro vás i tento týden vybrala akce, které se konají jak vevnitř, tak i venku. Stačí se jen rozhodnout podle momentální nálady a počtu dešťových mraků na nebi (na předpověď nespoléhejte).


Umění / World Press Photo Exhibition 2020

Šedesátý třetí ročník soutěže World Press Photo je tu a vy tak máte možnost na Staroměstské radnici v Praze zhlédnout všechny vítězné snímky letošního ročníku. Kromě zahraničních vítězů budou opět k vidění i snímky českých reportérů, kteří zachytili průběh koronavirové pandemie v Česku.

KDE: Staroměstská radnice
KDY: do neděle 28. 6.


Film / Bourák v autokině

Autokino Strahov má za sebou první měsíc v plném provozu a je stále oblíbenější. Už tento čtvrtek si sem můžete vyrazit na premiéru české komedie Bourák v hlavní roli s Ivanem Trojanem.

KDE: Autokino Strahov
KDY: čtvrtek 11. 6. od 21:30


Gastro / Aperol & Prosecco Party vol. 2

Přijďte ochutnat všechny možné druhy prosecca nebo se osvěžit Aperolem a k tomu zakousnout smažené olivy plněné masem. Nebude chybět ani DJ.

KDE: Pražská tržnice – FoodTruck point
KDY: pátek 12. 6. od 17:00


Vzdělávání / Výstava masožravek a dalších hustejch kytek

Kytky rozhodně nejsou žádná nuda a už vůbec ne ty masožravé. Už jste někdy viděli nějakou masozřavku naživo? Teď máte příležitost, a dokonce si můžete nějakou koupit i domů.

KDE: Botanická zahrada Univerzity Karlovy
KDY: od pátku 12. 6. do neděle 21. 6.


Lifestyle / Květinový piknik na Nuselských schodech

Přijďte si doplnit svou sbírku rostlin a občerstvit se tím, co přinesou návštěvníci. Chcete-li i vy přispět něčím upečeným či navařeným, s čistým svědomím tak klidně učiňte. Atmosféra bude čistě domácí.

KDE: Nuselské schody
KDY: sobota 13. 6. od 10:00


Film / Letní kino před Crossem – Malá lež

Tenhle film si rozhodně nenechte ujít. Jde o komedii či snad drama, v němž hlavní roli hraje umírající babička. Newyorčanka Billi má část rodiny v Americe a část v Číně, a protože je v této zemi tradicí nesdělovat umírajícím, že umírají, rozhodne se její rodina nechat babičku ve sladké nevědomosti. Jenže tím spustí lavinu bizarních událostí, které vyústí ve velmi překvapivý závěr.

KDE: Letní kino před Crossem
KDY: neděle 24. 6. od 21: 15


Umění / Obrazy konců dějin. Česká vizuální kultura 1985-1995

Co předcházelo sametové revoluci? A co po ní následovalo? A jak českou společnost ovlivnila Gorbačovova perestrojka? Jak se tyto a další události odrážely ve filmu, v televizi nebo třeba v grafickém designu zjistíte právě na této výstavě. K výstavě rovněž vznikla kniha Obrazy konců dějin 85-95, kterou by si měl pořídit každý milovník designu a grafiky.

KDE: Uměleckoprůmyslové museum v Praze
KDY: do neděle 21. 6.


Foto: Yasuyoshi Chiba, World Press Photo (vítězná fotografie)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM