LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 20. ledna?

Nevlídno, mrazivo, upršeno, pošmourno. Lednové počasí by se dalo charakterizovat různými adjektivy. Leden je zkrátka pro mnoho lidí nejdelším a nejchmurnějším měsícem v roce. Dokonce jsem si v jednom článku přečetla, že pondělí 20. ledna 2020 bylo nejdepresivnějším dnem v roce. Jde o takzvaný fenomén Blue Monday. Bohužel pravdivost tohoto výzkumu mohu sama za sebe potvrdit. Naštěstí už je ale za námi, takže starosti můžeme hodit za hlavu a vyrazit do města.


Divadlo / Seriál

Není seriál jako Seriál. Ten v NoDu určitě ne. Jde o pětidílnou sérii improvizovaných epizod protnutých osudy postav, které herci vytvoří během pilotního dílu.

KDE: Experimentální prostor NoD
KDY: středa 21. 1. od 19:30


Film / Eigasai

Festival japonských filmů a kultury je tu. Právě teď máte tu nejlepší příležitost poznat Japonsko z jiné stránky než z knih a cestovatelských dokumentárních filmů. Hudba, tanec, filmy. Vše na jednom místě.

KDE: Kino Lucerna
KDY: do neděle 26. 1.


Umění / Jovan Dezort: Fotografie

Významný československý reportér a fotograf se zapsal do naší historie nejen fotografiemi zachycujícími Prahu a její život od 50. let dvacátého století, ale také důležitých osobností kultury a společenského dění.

KDE: Hlavní budova Muzea hlavního města Prahy
KDY: do neděle 26. 4.


Film / Festival krátkých filmů

Ty nejlepší a nejinspirativnější krátké filmy budete moct zhlédnout již tento týden. Nebudou chybět české ani zahraniční filmy, experimentální ani filmy věnované významným režisérům.

KDE: Kino Světozor + Kino Pilotů
KDY: středa 22. 1. – neděle 26. 1.


Hudba / Hospitality Prague 2020

Pro všechny milovníky drum and bassu je připravená víkendová akce, které se zúčastní umělci z Česka, Německa, Rakouska, Spojeného království i Brazílie. Na akci bude k dispozici šatna, tři bary a zálohované kelímky v hodnotě 50 korun. Jediné, co bude chybět, jsou stánky s jídlem. Takže se radši před vstupem do areálu pořádně najezte.

KDE: Výstaviště Praha Holešovice
KDY: sobota 25. 1. od 21:00


Vzdělávání / Rostlinná strava plnohodnotně

Bez masa se klidně obejdete? Nebo si bez něj naopak nedokážete představit den? Ať to máte tak, nebo onak, určitě na tuhle přednášku přijďte. Čekají vás tři hodiny nabité informacemi o tom, jak sestavit rostlinný jídelníček tak, aby vám dodal všechny pro tělo potřebné živiny a přitom jste nejedli nic živočišného.

KDE: Kino Aero
KDY: sobota 25. 1. od 11:00


Lifestyle / Veselý blešák & brunch

Kdo dorazí v neděli na FAMU, ten rozhodně neprohloupí ani neodejde s prázdnou. Koná se tu totiž burza přebytečných vinylů, oblečení a módních doplňků a kromě toho se bude podávat vegetariánský brunch a horká káva.

KDE: Klub FAMU
KDY: neděle 26. 1. od 11:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM