Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 25. února?

Nenechte si ujít to nejlepší z aktuálního týdne. Čeká vás zajímavá panelová diskuze, filmový festival, nějaké to cestování a také zahájení nové sezóny v Národní galerii.

 

Design/Židle z Eterle

Zařizujete si byt a rádi byste si pořídili designové židle? Přijďte na dražbu Židlí z Eterle. Výtěžek půjde na podporu vzdělávacího centra Tereza. Takže nejenže budete mít radost z opravdu originálního kousku, ale zároveň přispějete na dobrou věc.

KDE: Artisème

KDY: úterý 26. 2. od 10:00

 

Diskuze/ Budoucnost designu

Jsme přesyceni věcmi. Je jich zkrátka příliš. Ale designéři se musí něčím živit, chtějí tvořit, ale zároveň musí umět zaujmout. A to je čím dál těžší. Jak má umělec navrhovat, aby dokázal lidem produkt prodat, a zároveň aby daná věc byla smysluplná a nezatěžovala životní prostředí? Přijďte si popovídat s těmi nejpovolanějšími.

KDE: CAMP

KDY: středa 27. 2. od 19:00

 

Film/Future Gate 2019

Ve čtyřech českých městech se bude konat už šestý ročník filmového festivalu, který přináší to nejnovější ze žánru sci-fi. Výstavy, přednášky, koncerty, workshopy… na to vše a mnohé víc se můžete těšit od 27. února.

KDE: Praha, Brno, Plzeň, Šumperk

KDY: Praha 27. 2. – 3. 3. / Brno 6. – 10. 3. / Plzeň 13. – 14. 3. / Šumperk 16. 3.

 

Výstava/NGP: Grand Opening

Národní galerie zahajuje novou sezónu a to znamená, že se máte na co těšit. Všechny výstavy ve Veletržním paláci budou přístupné zdarma. Součástí opening party je živá hudba i divadelní performance. V rámci otvíračky se můžete těšit i na vernisáž první výstavy fotografů ze spolku 400 ASA, který se zapsal do historie československé dokumentární fotografie.

KDE: Národní Galerie (Veletržní palác)

KDY: čtvrtek 28. 2. od 19:00

 

Cestování/Jak zažít Vietnam podle Lukáše Podiuka

Chystáte se do Vietnamu? Nebo byste aspoň rádi jednou do této země vycestovali? Přijďte si poslechnout přednášku Lukáše Podiuka, který procestoval už třicet šest zemí a živí se jako kameraman. Jedna z jeho cest ho dokonce zavedla až do vězení. Určitě bude co poslouchat.

KDE: My Coffee Story

KDY: čtvrtek 28. 2. od 19:00

 

Festival/Žižkovský masopust 2019

Farmářské trhy, divadlo pro děti, zabíjačkové hody, koncerty, ohňová show… To vše bude součástí třídenního žižkovského masopustu, na který se každoročně těší děti i dospělí.

KDE: Praha 3 (Náměstí Jiřího z Poděbrad a další místa)

KDY: sobota 2. – neděle 3. 3. + úterý 5. 3.

 

Hudba/Nerudný fest 2019

Chcete vědět, co se děje na české studentské hudební scéně? Přijďte do Rock Café, kde se koná jubilejní desátý ročník Nerudného festu. Po celý večer budou vystupovat kapely a DJs, kteří mezi studenty nemají konkurenci.

KDE: Rock Café

KDY: sobota 2. 3. od 17:30

 

Stand-up/Norman Lowett Live in Prague

Máte rádi stand-up vystoupení? A sitcom Červený trpaslík? A co říkáte na to, že už tuto neděli v pražském Světozoru vystoupí Norman Lowett alias Holly? 

KDE: Kino Světozor

KDY: neděle 3. 3. od 20:30

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM