FestivalyPozvánky

Pražské Quadriennale je vždycky zážitek

Letos proběhne už 15. ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru. Od 8. do 18. června zaplní prostory Holešovické tržnice nebo Veletržního paláce a pár dalších míst. Část programu se odehraje třeba i na DAMU. Co vás čeká a nemine?


Čtyři roky čekání

PQ se snaží vytvářet unikání prostor zaplněný uměním a jedinečnou scénografií. Umělci hledají inspiraci v materiálech, originálních uměleckých postupech a inovacích. Na letošním ročníku se představí na tři sta umělců z více než stovky zemí. Hlavními výstavami budou Výstava zemí a regionů a Studentská výstava. Tyto expozice jsou zároveň soutěžními a umělecké týmy zemí a regionů jmenují místní kurátoři.

Kromě výstav se ale můžete těšit i na programové sekce, které nahlíží scénografii a performance design z různých úhlů pohledu.

Naposledy jsme měli možnost se PQ zúčastnit před čtyřmi lety, kdy se konalo na pražském Výstavišti. A sklidilo velký ohlas. Bude-li letošní ročník aspoň z poloviny tak dobrý jako ten, který proběhl v roce 2019, máme se na co těšit. Nezapomeňte se v Divadle DISK zúčastnit zahajovací party a to ve čtvrtek 8. června od 20:00.


Celý program včetně vstupenek najdete na oficiálních stránkách PQ.

KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 8. 6. – neděle 18. 6.


Foto: Facebook Pražského Quadriennale

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM