Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 3. června?

Chcete se trochu zchladit? Nebo chcete vidět něco, z čeho se posadíte na zadek? A co se takhle pořádně nadlábnout?

 

Festival / Pražské Quadriennale

Tato akce je oslavou všech designérů, kteří se podílejí na vytváření prostředí, v němž se odehrávají živé performance. To nejlepší z divadelního designu, scénografie a divadelní architektury najdete na Výstavišti Praha, kam se největší mezinárodní přehlídka v oblasti divadla a scénografie vrací po dlouhých 12 letech.

KDE: Výstaviště Praha

KDY: čtvrtek 6. 6. – neděle 16. 6.

 

Film / Poslední večery na Zemi

Pojďte se podívat na snímek jednoho z nejtalentovanějších čínských režisérů současnosti Gan Biho. Film vypráví o muži, který hledá lásku, je o ztrátě a bolesti, a vrcholí padesáti minutovou scénou bez jediného střihu. Filmoví fajnšmekři, třeste se. Podívaná ve stylu neo noir je tu.

KDE: Edison FilmHub

KDY: čtvrtek 6. 6. od 18:45 a 21:30

 

Gastro / Žižkovské pivobraní

Parukářka opět ožije díky malým pivovarům, kteří na této akci přislíbily svou účast. Těšit se tak můžete na ochutnávky piv, soutěž o nejlepší pivovar, mistrovství v otáčení pivních tácků nebo na malování na obličej. Pro děti je připraven skákací hrad.

KDE: Park Parukářka

KDY: pátek 7. 6. a sobota 8. 6. od 12:00

 

Hudba / Mattoni Koktejl Festival 2019

Pořád máte žízeň? A chuť si něco poslechnout naživo? Pak si přijďte na Staroměstské náměstí vychutnat ty nejlepší nealko drinky a poslechnout si Davida Kollera, Monkey Business, Tomáše Kluse, Báru Polákovou nebo třeba Mikolase Josefa.

KDE: Staroměstské náměstí

KDY: sobota 8. 6. od 14:00

 

Gastro / Festival ambasád Food & Culture 2019

Farmářské trhy trochu jinak. Jak? Budou mnohem exotičtější a tak budete mít možnost ochutnat to, co jste ještě nikdy neochutnali.

KDE: Vítězné náměstí – Kulaťák

KDY: sobota 8. 6. od 08:00

 

Literatura / Knihex 09

Malí nakladatelé a jejich čtenáři se zase setkávají pod širým nebem. Přijďte se seznámit s tvorbou pro vás možná dosud neznámých autorů i těmi, kteří knihám pomáhají, aby spatřily světlo světa. Připraven bude i doprovodný program.

KDE: Kasárna Karlín

KDY: sobota 8. 6. od 10:00

 

Umění / Pražská muzejní noc 2019

Po celé Praze se veřejnosti otevřou desítky muzeí, galerií i dalších kulturních institucí. Využijte toho a vypravte se za poznáním a načerpat inspiraci.

KDE: Praha – různá místa

KDY: sobota 8. 6. od 19:00 do neděle 9. 6. do 01:00

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM