DivadloPozvánky

Červen: Do divadla na…?

Další divadelní sezóna spěje ke konci, přesto je i červen nabitý premiérami a dalšími inscenacemi, které musíte vidět.

 

KAFKA: Proces

Balet Národního divadla uvede premiéru moderní inscenace renomovaného italského choreografa Maura Bigonzettiho. Ten se nechal inspirovat stejnojmenným mistrovským dílem Franzce Kafky z roku 1914.  Neodolatelný jazyk, traumatický děj a trvalá aktuálnost dělají z Procesu nesmrtelné dílo, které nyní máte možnost vidět i na prknech Národního divadla. Proces se však netýká jen osobnosti Franze Kafky, ale i současného světového politického dění.

KDE:  Stavovské divadlo

KDY: čtvrtek 13. 6. od 19:00 (1. premiéra) , pátek 14. 6. od 19:00 (2. premiéra) 

Oficiální stránky ZDE.

 

Komu zvoní Hana

Tohle představení není jen o hercích, ale i divácích. Hana a Jana jsou reinkarnací sebe samých. Jsou spolu, teď a tady. A trápí je pár problémů, které nutně potřebují vyřešit. S pomocí diváků se jim to jistě podaří.

KDE: Divadlo D21

KDY: čtvrtek 13. 6. od 19:30

Oficiální stránky ZDE.

 

Macbeth – Too Much Blood

Nenechte si ujít velmi zdařilou adaptaci Shakespearova klasického díla Macbeht. Režisér David Jařab ovšem tuto hru pojal zcela jinak. Těště se na černou komedii plnou absurdit a melancholie. Inscenace obdržela Cenu divadelní kritiky pro rok 2017. Představení se hraje v angličtině.

KDE: Divadlo Na zábradlí

KDY: čtvrtek 13. 6. od 11:00 a 19:00

Oficiální stránky ZDE.

 

Ladies no Gentlemen

A v Divadle Na zábradlí ještě zůstaneme. Ctihodný manžel, starostlivý bratr a milovaný syn. Něco se zvrtlo. Rodina zdánlivě skýtá bezpečí a zázemí, ale může se stát i tou největší pastí. Kde je zbraň, tam jsou nakonec ranění a mrtví. Tohle je balada o třech obětech a jednom mrtvém.

KDE: Divadlo Na zábradlí

KDY: pondělí 17. 6. od 19:00

Oficiální stránky ZDE.


Opera Nova 2019

Konec sezóny v Národním divadle bude ve znamení současného hudebního divadla. Koná se totiž vůbec první ročník festivalu Opera Nova 2019. Ten nabídne představení z české i zahraniční produkce. Celý festival zahájí inscenace Tramvestie skladatele Petra Wajsara. Těšit se můžete i na surrealistickou operu Němý kanár. Součástí přehlídky hudebního divadla je i doprovodný program v podobě pop-up výstavy Intermezzo na Náměstí Václava Havla, která prezentuje díla současných výtvarníků, jako jsou Jan Kaláb, Markéta Hlinovská, Jan Merta nebo Michal Šeba. Na náměstí před divadlem bude zbudováno i pódium, na kterém budou umělci prezentovat svá díla.

KDE: Nová scéna Národního divadla

KDY: neděle 23. 6. – čtvrtek 27. 6.

Oficiální stránky ZDE.

 

Rozmarné léto

Divadlo Viola se se sezónou loučí premiérou Rozmarného léta. Komedie o lásce a žárlivosti, pozdním vzplanutí i brzkém vystřízlivění a také o lázeňském městě Krokovy Vary. Autor Rozmarného léta Vladislav Vančura 23. června slaví narozeniny. Letos by mu bylo již sto dvacet osm let. A právě na den jeho narozenin se bude konat i premiéra stejnojmenné divadelní adaptace.

KDE: Divadlo Viola

KDY: neděle 23. 6. od 20:00

Oficiální stránky ZDE.

 

Bez Hany (Hommage à Hegerová)

Šest postav, šest příběhů, které ožívají na pozadí písní slavné Hany Hegerové. Autorská inscenace Jakuba Nvoty je plná nevšední poetiky, ironie a citu a také písní jedné z nejslavnějších osobností, které kdy Česká republika, potažmo Československo mělo.

KDE: Divadlo Rokoko

KDY: pondělí 24. 6. od 11:00 (veřejná generální zkouška) a úterý 25. 6. od 19:00 (veřejná generální zkouška)

Oficiální stránky ZDE.

 

Foto: Michal Šeba, Národní divadlo, festival Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM