Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 30. září? (víkendové tipy)

Tento týden zase trochu se zpožděním. Důležité ale je, že o víkendu máte skutečně z čeho vybírat. Přestaňte se válet doma a vyražte za kulturou.


Film / Narušitel systému + diskuze Neposlušné děti v neposlušné společnosti

Narušitel systému je oficiální označení pro všechny děti, které mají problém začlenit se v Německu do společnosti. Film vypráví o jednom z nich, o devítileté dívence, která nikam nezapadá a systém si s ní neví rady. Tohle je žhavý kandidát na Oscara. Získá ho?

KDE: Edison Filmhub
KDY: pátek 4. 10. od 18:00


Divadlo / All Ears

V rámci festivalu Pražské křižovatky se uskuteční one-woman show Kate McIntosh, která divadelní scénu přeměňuje na experimentální prostor a improvizovanou laboratoř. Hraje si se všemožnými zvuky a nahrávkami. Pro svůj hudební experiment používá věci denní spotřeby. All Ears je výzkum a zábava v jednom.

KDE: Nová scéna – budova B
KDY: pátek 4. 10. a sobota 5. 10. od 20:00


Literatura / Tabook

Ještě dnes a zítra můžete v Táboře navštívit festival malých nakladatelů. Součástí projektu jsou i přednášky, diskuze a výstavy.

KDE: Tábor
KDY: do soboty 5. 10.


Film / Be2Can

Přehlídka festivalového filmu z Berlína, Benátek a Cannes je tu! Ty nejlepší filmy ze třech největších evropských festivalů můžete aktuálně vidět ve vybraných kinech v Praze, Brně, Ostravě a ve Zlíně.

KDE: celá ČR – vybraná kina
KDY: do úterý 8. 10.


Umění / Den architektury

Do devátého ročníku celorepublikového festivalu se zapojilo několik desítek českých, moravských a slovenských měst a obcí. Pro návštěvníky je připraveno více než 350 akcí. V rámci Dne architektury se můžete podívat do míst a budov, ve kterých jste možná ještě nikdy nebyli, a to v rámci komentovaných prohlídek. Doprovodný program čítá přednášky, projekce, diskuze i výstavy.

KDE: celá ČR
KDY: do pondělí 7. 10.


Zábava / Břevnovské posvícení

Pečená husa s knedlíkem, selátko, bramboráky, pivo, medovina a také staročeská vesnička se stovkou stánků staročeských řemesel. To vše představuje druhá největší pouť v Praze. Nebude ale samozřejmě chybět ani hudba a bohatý program pro děti i dospělé.

KDE: Břevnovský klášter
KDY: do neděle 6. 10.


Divadlo a umění / Festival 4+4 dny v pohybu

Mezinárodní festival současného umění letos přinese tvorbu více než šedesáti současných umělců. Vystavovat budou v pražském Desfourském paláci. Součástí festivalu je i divadelní část, kterou letos zahájí americký performer Jeremy Wade se svým představením The Clearing. Těšit se můžete na divadelní a taneční projekty z Belgie, Egypta, Finska či například z Íránu.

KDE: Praha – různá místa
KDY: od pátku 4. 10. do soboty 12. 10.


Zábava / Pilsner Fest 2019

Plzeňské pivo slaví 177. výročí a poteče proudem! Zajídat se bude výborným jídlem a k poslechhu vám bude hrát kvalitní hudba v podání Lake Malawi, Michala Hrůzy nebo kapely Malalata. Čekají na vás taktéž speciální prohlídky pivovaru.

KDE: Plzeňský Prazdroj
KDY: sobota 5. 10. od 11:00


Literatura / HumbookFest 2019

Setkejte se s českými i světovými autory, s redaktory, překladateli i bloggery. HumbookFest představuje bohatý program plný workshopů, diskuzí a také knih, které aktuálně hýbou literárním světem.

KDE: Kongresové centrum Praha
KDY: sobota 5. 10. od 9:30

Foto: Den architektury, Hotel Josef/Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM