LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 2. ledna?

Začal nám nový rok a s ním odstartovalo i nové kolo povinností, předsevzetí i radostí a nových zážitků. Zpříjemněte si první týden v novém roce kulturou.


Hudba / Novoroční koncert – Eva Matějovská

Vychutnejte si hudbu v kulisách Kamina Boat. Eva Matějovská je česká zpěvačka a herečka, která dříve vystupovala s Big Bandem Felixe Slováčka, v roce 2018 byla předskokankou Ewy Farné na jejím turné a dnes zpívá s vlastní kapelou.

KDE: Kamina Boat
KDY: středa 4. 1. od 19:00


Film / Blízko + Mentální hygiena Aleše Stuchlého

Aleše Stuchlého můžete znát s rozhlasového pořadu Čelisti, v němž vtipně, sarkasticky a nevybíravě komentuje (nejen) filmové a seriálové dění. Přijďte se podívat na nový film Blízko a poslechnout si debatu Aleše Stuchlého s jeho hostem.

KDE: Edison Filmhub (Praha)
KDY: středa 4. 1. od 18:30


Umění / Virtuální výstava – Česko Budoucnosti: Když kreslí počítač

Do čtvrtka 5. ledna máte jedinečnou příležitost zhlédnout online multimediální umělecký projekt CzechCrunch o budoucnosti Česka, umělé inteligenci a krásnu kolem nás. Vstupte do virtuální galerie a dopřejte si tento umělecký zážitek v pohodlí domova.

KDE: online
KDY: do čtvrtka 5. 1.


Literatura / Uvedení knihy Nikdo není sám Petry Soukupové

Pro mnohé je vydání nové knihy Petry Soukupové literární událostí roku. Vždyť je také jednou z nejčtenějších současných spisovatelek. Přijďte na uvedení její nejnovější knihy Nikdo není sám. Večer moderuje Adéla Elbel.

KDE: Bar Cobra (Praha)
KDY: čtvrtek 5. 1. od 18:00


Divadlo / Humanismus 2022

Autorská inscenace přináší příběh třech bývalých spolužáků z divadelní školy, kteří si vyjedou na dovolenou. Za svou cílovou destinaci si vyberou Benátky, město na vodě. Častým tématem konverzace je probíhající válka na Ukrajině a také ruská literatura. A lidské hodnoty.

KDE: HaDivadlo (Brno)
KDY: pátek 6. 1. od 19:30


Umění / Dernisáž výstavy Moemi Yamamoto & Křest katalogu

Letošním objevem diplomových prací se stala Moemi Yamamoto. Přijďte obhlédnout její práci na dernisáž v Bold Gallery. Zároveň se bude křtít kniha YUME, která obsahuje reprodukce z děl výstavy, kurátorský text a úryvky ze snů japonské umělkyně.

KDE: Bol Gallery (Praha)
KDY: sobota 7. 1. od 17:00


Foto: Facebook literární události / Nakladatelství Host

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM