LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 30. srpna? (víkendové tipy)

Možná je to poslední krásný víkend tohoto léta, tak si ho užijte a vyjeďte si do přírody, anebo aspoň navštivte nějakou zajímavou kulturní akci. Tipů pro vás máme dost.


Gastro / Merkádo

Festival dobrého latinskoamerického jídla a pití, rukodělných výrobků, hudby a tance ovládne jako každý rok pražské náměstí Jiřího z Poděbrad. Vezměte kamarády, děti, babičku, dědečka nebo kohokoliv jiného a přijďte se pobavit.

KDE: náměstí Jiřího z Poděbrad (Praha)
KDY: čtvrtek 2. 9. – pátek 3. 9


Knihy / Tabook 10

Tábor je město literatury, to každoročně dokazuje i festival Tabook věnovaný zejména malým nakladatelům, ilustracím a rovněž mezinárodnímu setkání všech, kdo se o knihy a vše s nimi spojené zajímají. Součástí festivalu jsou i zajímavé semináře a workshopy.

KDE: Tábor
KDY: čtvrtek 2. 9. – sobota 4. 9.


Umění / Žně designu 2021

Jak vypadá současný průmyslový design? Žně designu jsou unikátním projektem, který se zabývá vším, co do průmyslového designu spadá, co je funkční a zároveň estetické, a co hned tak jinde neuvidíte. Přijeďte se podívat do areálu Egoé v Bílovích u Uherského Hradiště.

KDE: Areál Egoé – Bílovice u Uherského Hradiště
KDY: trvá do středy 8. 9.


Umění / Prague Biennale Projekt 2021: Re-connect Art

Pětidenní festival performance a videoartu reflektuje aktuální témata, jako jsou izolace, mediální ekologie nebo vztah člověka a techniky. Více než padesát umělců z celého světa se představí prostřednictvím jedenácti živých představení, pěti živých vysílání a také skrze více než třicet videí na třiceti místech po celé Praze.

KDE: Praha – různá místa
KDY: pátek 3. 9. – úterý 7. 9.


Umění / Fotograf Festival

Po šest týdnů se budou na různých místech v Praze konat přednášky, projekce a výstavy, které mají společné téma POZEMŠŤANÉ*KY. Na festivalu se představí celkem čtyřicet domácích i zahraničíních umělců a teoretiků umění.

KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 2. 9. – neděle 17. 10.


Umění / Podzimní porcelánové slavnosti

Grandhotel Pupp v Karlových Varech zve na slavnosti věnované českému porcelánu. Uvnitř hotelu ve slavnostním sále bude instalovaná výstava Prostřené stoly, před hotelem si pak můžete zakoupit regionální porcelán. Nebude chybět ani živá hudba.

KDE: Grandhotel Pupp – Karlovy Vary
KDY: pátek 3. 9. – neděle 5. 9.


Festival / Nymburské posvícení s jarmarkem

Zábava a kultura se propojuje v jedno. Na multižánrovém festivalu se pobaví děti i dospělí. Čekají na vás divadelní představení, výstavy, hudba i nový cirkus. O kvalitní jídlo a pití bude rovněž postaráno.

KDE: Nymburk
KDY: sobota 4. 9. od 09:00


Lifestyle / Kytkobraní – Byliny

Bylinky jsou hlavním pomocníkem v boji proti nachlazení i chřipce. Rovněž posilují imunitu. Součástí jednodenní akce věnované přírodním lékům jsou nejenom zajímavé diskuze, ale také poradny a workshop, na kterém si vyrobíte bylinnou tinkturu. A samozřejmě si tu můžete nakoupit sušené bylinky, semínka i již hotové bylinné produkty.

KDE: Atrium na Žižkově – Praha
KDY: sobota 4. 9. od 13:00


Gastro / Dvoudenní festival minipivovarů 6. První Pivní Máj

U Břevnovského kláštera se tento víkend koná již 6. ročník festivalu, který si klade za cíl seznámit širokovou veřejnost s malými a řemeslnými pivovary z Čech, Moravy i Slezska. Na čepu bude celkem šedesát druhů piv. Zkrátka ovšem nepřijdou ani milovníci vína a burčáku.

KDE: Břevnovský klášter
KDY: sobota 4. 9. od 11:00


Foto: Loretta Lau: Meet Again, Prague Biennale Projekt 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM