LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 6. ledna?

Pokud jste ještě nevzali roha a neválíte se někde na pláži, možná se vám bude hodit první letošní dávka tipů, kam můžete tento týden vyrazit.


Divadlo / Opera 2020

Od 4. ledna do 2. března máte možnost zajít si na ty nejlepší operní inscenace souborů z Česka i ze Slovenska. Letošní, již 14. ročník, nabídne hned semdnáct operetních představení – klasiku i méně známé tituly.

KDE: Praha – Národní divadlo, Stavovské divadlo, Státní opera
KDY: do pondělí 2. března


Vzdělávání / Fenomén pražských pasáží

Znáte všechny pražské pasáže a jejich tajemná zákoutí? Na této procházce se dozvíte nejen o kulturním životě kolem Václavského náměstí, ale například i to, jak to bylo se stavitelskou rodinou Havlových.

KDE: Jungmannovo náměstí – u sochy
KDY: úterý 7. 1. od 17:30


Film / SCANDI 2020

To nejlepší ze současného skandinávského filmu můžete vidět ve vybraných kinech v Praze i dalších českých městech. A na co se těšit? Rozhodně doporučuji zhlédnout psychologické drama Srdcová královna nebo finskou verzi hollywoodské Thelmy a Louisy Miami.

KDE: Celá ČR / vybraná kina
KDY: čtvrtek 9. 1. – neděle 12. 1.


Literatura / Křest knihy Šlitr Šlitr Šlitr

Nová kniha o známém výtvarníkovi a hudebníkovi Jiřím Šlitrovi si vytýčila za cíl přinést a ukázat lidem něco, co ještě o Šlitrovi nevědí. Povedlo se. V knize najdete dosud nepublikované kresby z cest, scény z městského a kavárenského života a rovněž také hudebního a divadelního světa.

KDE: Villa Pellé
KDY: středa 8. 1. od 18:00


Film / iShorts: Na cestě

Přijďte se podívat na ty nejzajímavější zahraniční i české krátkometrážní projekce. Všechny bude spojovat jedno téma. Na cestě. Ano, budou to road movies, v nichž se hlavní hrdinky a hrdinové vydávají na dlouhou cestu. Můžete to brát jako inspiraci nebo jen ukrácení dlouhého večera.

KDE: Bio Oko
KDY: středa 8. 1. od 20:30


Literatura / Argo na severu

Během literárního večera nám vybraní překladatelé a překladatelky představí hned čtyři severské tituly, které v nedávné době v nakladatelství Argo vyšly. Všechny tituly, o kterých bude řeč, si budete moci zakoupit za zvýhodněnou cenu.

KDE: Kavárna Liberál
KDY: čtvrtek 9. 1. od 19:00


Hudba / 14. narozeniny Radia Wave

Radio Wave umí vytvářet parádní playlisty. Na radiových vlnách rozpoutává hotovou hudební smršť, která se vám dostane pod kůži. Chcete ji zažít naživo? Oslavte s rádiem jeho čtrnácté narozeniny.

KDE: Fuchs 2
KDY: sobota 11. 1. od 20:30


Lifestyle / SWAP Prague: Dvoudenní očista

Potřebujete se zbavit nevhodných dárků nebo dalších věcí, které už nechcete? Protřiďte si šatník a doražte do Vzletná. Ale pozor, můžete přinést maximálně deset věcí. A deset si jich také můžete odnést. U dětských hraček je ale počet neomezený.

KDE: Vzletná
KDY: sobota 11. 1. a neděle 12. 1. od 10:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM