LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 16. ledna?

Zdá se vám zima nekonečná? Tak vězte, že tu s námi ještě pár měsíců vydrží, než se zase začneme smažit ve vlastní šťávě. A pokud vám zima vyhovuje, tak si ji užívejte. Nejlépe kulturně.


Lifestyle / Debata s Respektem: Mezi (volebními) koly

Zajímáte se o politické dění a není vám jedno, kdo bude příštím českým prezidentem? Vydejte se v úterý večer do Knihovny Václava Havla, kde se uskuteční debata na téma výsledků prvního kola voleb a bude pokračovat diskuzí o tom, co bude rozhodovat o výsledcích toho druhého.

KDE: Knihovna Václava Havla (Praha)
KDY: úterý 17. 1. od 19:00


Literatura / Křest knihy Čtení na sedm dní

Kniha Čtení na sedm dní tchajwanského autora Walise Nokana je rozdělena do třech oddílů a autor v nich zkoumá osudy a pocity domorodců na soudobém moderním Tchajwanu.

KDE: Městská knihovna Praha
KDY: úterý 17. 1. od 18:00


Film / SCANDI 2023

Přehlídka současného severského filmu v Praze startuje už tuto středu. Představí se na něm hned devět premiér a tři speciální uvedení z Dánska, Švédska, Norska, Finska a Islandu.

KDE: Praha – různá místa
KDY: středa 18. 1. – středa 25. 1.


Umění / Vernisáž výstavy ZBLÍZKA

Veronika Landa, jejíž tvorba se pohybuje na pomezí street artu a komiksu, představí svou výstavu ZBLÍZKA. Právě na ní budete mít možnost zhlédnout její nejnovější tvorbu, v níž vysvětluje život jako neustálou a nemilosrdnou transformaci.

KDE: The White Room (Praha)
KDY: čtvrtek 19. 1. od 18:00


Hudba / Palaye Royale + speciální host: Yonaka

Do Prahy přijíždí v rámci svého turné Fever Dream kanadská rocková kapela Palaye Royale, aby tu uvedla své nové album. Speciálním hostem je anglická rocková kapela z Brightonu Yonaka.

KDE: Malá sportovní hala (Praha)
KDY: pátek 20. 1. od 18:00


Gastro / Zabijačka na Radlické

Tlačenka, prdelačka, domácí koláče, pivo, svařák. Užít si gastro festival můžete kdykoliv, i v lednu. Přijďte se dobře najíst a poslechnout si živou hudbu.

KDE: Radlická – kulturní sportovna (Praha)
KDY: sobota 21. 1. od 12:00


Literatura / LiStOVáNí: Roger Krowiak, vlastní zbraní zblízka

Roger Krowiak je agent s vysokou inteligencí a neodolatelným šarmem. Připlouvá do přístavu stověžaté Bratislavy, hlavního města Polska. A stává se součástí nebezpečné hry, v níž stačí poznat čtyři nejkrásnější ženy světa. Projekt LiStOVáNí Lukáše Hejlíka je zhruba hodinu trvající divadelní představení, které má za cíl přiblížit divákům zajímavé knihy formou scénického čtení.

KDE: Centrum Pant (Ostrava)
KDY: neděle 22. 1. od 20:00


Foto: oficiální webové stránky Scandifest.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM