LiteraturaPozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 6. září? (víkendové tipy)

Počasí nám přeje, a pokud o víkendu nemusíte pracovat, vyrazte si do přírody nebo za kulturou na filmový, hudební nebo vinařský festival.


Film / Zlín Film Festival

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež slaví už šedesáté první výročí. Letos Zlín Film Festival nabídne deset filmů pro děti, šest snímků pro dospívající, padesát tři krátkých animací, třicet devět studentských filmů a také pět evropských dokumentů pro děti a mládež.

KDE: Zlín – různá místa
KDY: trvá do středy 15. 9.


Gastro / Pálavské vinobraní

To nejlepší z českého a moravského vína na jediném místě. To je Pálavské vinobraní, které ovšem není jenom o víně, ale také o dobrém jídle, cimbálové muzice a setkávání s rodinou, přáteli i známými.

KDE: Mikulov – různá místa
KDY: pátek 10. 9. – neděle 12. 9.


Festival / 4 + 4 dny v pohybu

Výstavy, divadelní představení, workshopy diskuze, na to vše se můžete těšit v rámci mezinárodního festivalu současného umění, který se koná v secesních prostorách budovy Nové strašnické školy. Jak pro dospělé, tak pro děti je připravený také bohatý doprovodný program.

KDE: Nová strašnická škola (Praha)
KDY: do neděle 26. 9.


Hudba / Metronome Prague Warm Up

Pražské Výstaviště ožívá moderní hudbou i dalšími hudebními žánry. Na Metronomu během tří dnů vystoupí tuzemští i zahraniční umělci a skupiny. Program je opravdu nabitý, a milovníci hudby by si proto neměli nechat Metronome ujít.

KDE: Výstaviště Praha
KDY: pátek 10. 9. – neděle 12. 9.


Umění / Czech Design Week

Osmý ročník festivalu designové tvorby se uskuteční v interiérech jinak nepřístupné funkcionalistické budovy na Václavském náměstí. Na festivalu uvidíte tvorbu českých a slovenských známých i méně známých designérů, kteří si zaslouží respekt a uznání. Nebude chybět ani hudební a vzdělávací program pro profesionály i laickou veřejnost.

KDE: Palác U Stýblů (Praha)
KDY: pátek 10. 9. – neděle 12. 9.


Gastro / Zažít Americkou jinak

Máte rádi mexické jídlo? Nebo peruánské? Či snad uruguayské? Pak jste tady správně. Zažít Americkou jinak je svátkem pro všechny, kdo zbožňují latinskoamerickou kulturu, národní pokrmy zemí Jižní Ameriky a samozřejmě drinky založené na rumu a tequile. Přijďte se dobře najíst, napít a koupit si třeba něco originálního na sebe.

KDE: ulice Americká, Vinohrady (Praha)
KDY: sobota 11. 9. od 11:00


Film / Festival indického filmu

Sledujete bollywoodský film? Pokud nevíte, o co jde, rozhodně si na něj do kina Světozor nebo Kasáren Karlín zajděte. To nejlepší z indického filmu můžete vidět až do neděle. A proč Bollywood? Protože filmy řadící se k tomuto neformálnímu směru se produkují v hlavním indickém městě, tedy v Bombaji, a pouze v hindštině. Vznikl spojením slov Bombaj a Hollywood.

KDE: Kino Světozor, Kasárna Karlín (Praha)
KDY: do neděle 12. 9.


Lifestyle / Pražský železniční den 2021

Na Masarykově nádraží se bude slavit svátek železnice. Uvidíte historické a moderní vlaky, historické tramvaje i autobusy. Na nádraží v pražských Dejvicích nebo Roztokách u Prahy svátek železnice slaví taky. Nudit se nebudete vy ani vaše děti.

KDE: Masarykovo nádraží (Praha)
KDY: sobota 11. 9. od 9:00


Foto: oficiální stránky Pálavského vinobraní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM