LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 9. 5.? (víkendové tipy)

Čeká nás parný víkend, ale i spoustu zajímavých akcí, na kterých byste neměli chybět. Pokud tedy nemáte v plánu třeba válečku u moře. To jediné vás z bohatého kulturního a společenského programu omlouvá.


Divadlo / Sen o Boženě

Flamenková tanečnice a choreografka Jana Drdácká v sobotu uvede svou autorskou inscenaci Sen o Boženě. Jde o tanečně divadelní představení, které je inspirované ochotnickou herečkou a zpěvačkou Boženou Drdáckou. Její život se zároveň prolíná i s bytím její vnučky Jany Drdácké.

KDE: Divadlo Ponec (Praha)
KDY: sobota 14. 5. od 20:00


Gastro / Karlštejnský pivní festival

Pivo poteče proudem! Těšte se na školu čepování, zjistěte, jestli se pivo točí nebo čepuje a naživo zhlédněte umělecké bednáře z Plzně, kteří své řemeslo předvedou v praxi. V 15 hodin se pak slavnostně narazí soudek Plzeňského Prazdroje za přítomnosti vrchního sládka a místopředsedy senátu a zástupců Státního hradu Karlštejn.

KDE: Karlštejn
KDY: sobota 14. 5. od 9:00


Gastro / Gastro festival Kunovice – Cesta kolem světa

V Areálu Jízdy králů ochutnáte mexické, ukrajinské, španělské, belgické, egyptské, vietnamské, francouzské, thajské nebo například tyrolské speciality. Pro fajnšmekry bude připraven i lahodný hmyz.

KDE: Areál Jízdy králů (Kunovice)
KDY: sobota 14. 5. od 11:00


Film / Anifilm

Liberec opět ožívá animovanými filmy. Kromě mezinárodních i národních soutěží nových animovaných filmů na vás čeká také virtuální realita a počítačové hry. Festival je doplněn o výstavy, koncerty, přednášky, workshopy i dílny animace.

KDE: Liberec – různá místa
KDY: do neděle 15. 5.


Hudba / Bojanovský festival hudby a jídla

Nultý ročník Bojanovského festivalu láká na kvalitní hudbu i jídlo. Dobré víno pro vinaře, skvělé pivo pro pivaře je samozřejmostí. A vystoupí i Richard Müller.

KDE: Náves obce Dolní Bojanovice
KDY: sobota 14. 5. od 10:00


Výstava / American Framing

Do pražské Galerie Jaroslava Fragnera se můžete přijít inspirovat dřevostavbami z USA. Plánujete vlastní bydlení? V tom případě vás určitě bude zajímat systém takzvané rámové konstrukce, který je typickým severoamerickým stavebním i estetickým fenoménem, bohužel neprávem přehlíženým. Výstava byla původně připravena pro národní pavilon USA na benátském Bienále architektury 2021.

KDE: Galerie Jaroslava Fragnera (Praha)
KDY: do neděle 26. 6.


Lifestyle / Den linky 155

Záchranná služba napříč celou republikou slaví právě tuto sobotu Den linky 155. A co vás čeká a nemine? Tak především si zblízka prohlédnete sanitní vozy a další techniku, vyzkoušíte si první pomoc a také se podíváte, jak a s jakým vybavením pracují operátoři na tísňové lince 155.

KDE: Výstaviště Praha
KDY: neděle 15. 5. od 10:00


Lifestyle / 8. Malešický blešák & Mikro Street Food Festival

V Malešickém mikropivovaru se uskuteční festival plný jídla, oblečení a dalších bleších věcí, cestovatelského promítání i přednášek. A vše se bude točit okolo tématu Indonésie.

KDE: Malešický mikropivovar (Praha)
KDY: neděle 15. 5. od 14:00


Foto: z filmu Dívka ze země Venku, Anifilm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM