LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 11. října?

Padá na vás podzimní splín? Nebo patříte mezi ty, pro které je právě toto roční období tím nejoblíbenějším? Osobně jsem spíš letní typ, a proto si teď náladu spravuji všemožnými kulturními zážitky, abych podzim i zimu nějak překonala. Jste na tom podobně? Pak si zlepšete náladu výletem do společnosti.


Film / Cine Argentino

To nejlepší z argentinské kinematografie každoročně přináší festival Cine Argentino. Letos představí hned osm nových snímků z žánru komedie i dramatu. V pátek 15. října se pak v rámci festivalu uskuteční také přednáška argentinského novináře a filmového kritika Pabla de Vity na téma Borges a film.

KDE: Kino Lucerna (Praha)
KDY: čtvrtek 14. 10. – pondělí 18. 10.


Festival / Signal Festival

Festival světla se po delší pauze vrací na scénu, nebo lépe řečeno do pražských ulic. Videomappingy a audiovizuální zážitky na vás čekají hned na několika místech po celé Praze.

KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 14. 10. – neděle 17. 10


Divadlo / Palm Off Fest

Kdo rád chodí do divadla a nenechá si ujít žádné nové ani zajímavé představení, ten musí navštívit 5. ročník Palm Off Festu, Mezinárodního setkání divadel střední Evropy. Jako každý rok, tak i letos se stane jeho domovinou Divadlo pod Palmovkou.

KDE: Divadlo pod Palmovkou (Praha)
KDY: pátek 15. 10. – sobota 30. 10.


Lifestyle / Život na Pragovce

Nejen pro obyvatele Vysočan je připravena sousedská slavnost, na níž se bude hrát a zpívat, degustovat a chybět nebude ani tradiční podzimní dlabání dýní.

KDE: Pragovka (Praha)
KDY: sobota 16. 10. od 13:00


Hudba / Groove Brno 2021

V několika brněnských klubech bude od soboty 16. října do čtvrtka 11. listopadu probíhat jazzový hudební festival. Těšit se můžete na umělce, jako jsou Jazzanova, Mezzoforte, Electro Deluxe či Spyro Gyra.

KDE: Brno – různá místa
KDY: sobota 16. 10. – čtvrtek 11. 11.


Divadlo / Bílá kniha

Kdo nečetl literární předlohu od v současnosti jedné z nejvýznamnějších jihokorejských spisovatelek Han Kang, ten se může rovnou přijít podívat na její divadelní zpracování. A kdo knihu četl, ten si aspoň porovná zážitky z různých zpracování příběhu, v němž autorka vypráví svůj příběh o nikdy nepoznané sestře.

KDE: MeetFactory (Praha)
KDY: neděle 17. 10. od 20:00


Umění / 30+

Pět set fotografií od více než sto padesáti autorů je k vidění v opavském Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity. Ta má za cíl představit tvorbu studentů a absolventů školy stejně jako připomenout již ostřílené a známé fotografy.

KDE: Dům umění (Opava)
KDY: do neděle 24. 10.

Foto: Marta Režová, fotografie z výstavy 30+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM