DivadloPozvánky

Říjen: Do divadla na…?

Divadla znovu ožila a chrlí jednu premiéru za druhou. Která divadelní představení stojí za to navštívit?


Italka v Alžíru

Lazebníka sevillského známe snad všichni. Ale z pera rodáka z Pesara Gioachina Rossiniho vzešlo mnohem víc slavných oper, například právě Italka v Alžíru z roku 1813. Dílo plné vtipu vypráví o krásné Isabelle, kterou chce Mustafa vlastnící harém získat jen pro sebe. Ta však už svého snoubence má.

KDE: Divadlo J. K. Tyla v Plzni
KDY: pátek 22. 10. od 19:00


Ohnivá země Václava Štecha

Veselohra, jejímž autorem je Václav Štech (1859 – 1947), vypráví o inspektoru pojišťovací společnosti, který chce kolonizovat Bosnu. Prý díky tomu Čechy zbohatnou. Rozhodne se kandidovat jako poslanec za Ohnivou zemi a ukázat světu, jak horlivým vlastencem je. Jenže nic nejde tak, jak si představoval.

KDE: Národní divadlo Brno
KDY: pátek 22. 10. od 19:00 / premiéra


Pig Boy 1986-2358

Tohle je hra o lidech a prasatech. Tři úhly pohledu, tři části, tři různé dramatické formy a tři příběhy o hledání lidskosti. Hra Pig Boy 1986-2358 francouzské dramatičky Gwendoline Soublin je pro diváky velmi netradičním divadelním zážitkem.

KDE: Studio Hrdinů (Praha)
KDY: pátek 22. 10. od 20:00 / premiéra


Freudovo pozdní odpoledne

Psychoanalytická opera jejíž hlavní postavou je zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud je nejen kontroverzní stejně jako osoba, o níž vypráví, ale také zábavná. Vypravte se do Vídně na konci devatenáctého století. Zklamáni rozhodně nebudete.

KDE: Divadlo Na zábradlí
KDY: premiéry – 22. 10. od 19:00 a 23. 10. od 19:00


Tupým koncem

Autorská inscenace absolventů a studentů Katedry alternativního divadla AMU byla vytvořena na motivy knihy F. M. Dostojevského Zločin a trest. Stanete se tak svědky vraždy i nehynoucí lásky.

KDE: Divadlo DISK
KDY: pátek 22. 10. / premiéra


Phoenix

Fénix je symbolem síly, přeměny a nového života. Přijďte se podívat na zcela unikátní divadelní zážitek. Světová premiéra baletu vzešla hned od třech tvůrců – Douglase Leeho, Alejadra Cerruda a Cayetana Sota.

KDE: Národní divadlo
KDY: premiéry – sobota 23. 10. od 19:00 / úterý 26. 10. od 19:00


Emil čili O Háchovi

Premiéru toto představení sice mělo už v březnu, ale teprve v říjnu byla uvedena první a druhá repríza. Od smrti třetího československého prezidenta uplynulo už více než sedmdesát pět let. Ale víte, jak zemřel? Při čekání na soud v nemocnici pankrácké věznice. Po své smrti byl pohřben na vinohradském hřbitově jako kolaborant a zrádce národa. K inscenaci vznikl také rozhlasový seriál Zemský ráj to naposlech.

KDE: Divadlo D21
KDY: pondělí 25. 10. od 19:30


Foto: Divadlo Na zábradlí, Freudovo pozdní odpoledne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM