LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 21. února?

Na dovolenou do tepla se nechystáte? Pak si alespoň udělejte čas na kulturu. Uvidíte, jak vám to spraví náladu, i když zrovna nemáte svůj den. Nebo týden.


Film / EIGA-SAI 2022

Festival japonského filmu a kultury se opět vrátil do kina Lucerna. Těšit se můžete nejenom na nejnovější i starší japonské snímky, ale i na ukázky z japonské lidové kultury a řemesel. Samozřejmě nebudou chybět ani japonské pochoutky.

KDE: Kino Lucerna
KDY: do neděle 27. 2.


Umění / Opening Days Kunsthalle Praha

V Praze se otvírá nová galerie-muzeum a první velká expozice je věnována elektřině. Nese název Kinetismus: 100 let elektřiny v umění a dozvíte se díky ní vše, co potřebujete vědět o dějinách elektrifikace celé Prahy. Expozici doplňuje i výstava Zengerova transformační stanice: Elektřina ve městě, elektřina v architektuře.

KDE: Kunsthalle Praha
KDY: úterý 22. 2. – středa 23. 2.


Divadlo / Miřenka Čechová & Spitfire Company – BALETKY

Ve středu se koná premiéra multimediálního představení, které je abstraktním ponorem do duše dívky, která bojuje proti ztrátě vlastní identity a hlavně proti despotickému režimu. Představení plné černého humoru, hudby a fyzické exprese vzniklo na motivy knihy Baletky Miřenky Čechové.

KDE: Palác Akropolis (Praha)
KDY: premiéra 23. 2. od 19:30


Divadlo / Édouard Louis: Kdo zabil mého otce (Festival Malá Inventura)

Literární zpověď Édouarda Louise dostává svou divadelní podobu. Kdo zabil mého otce odteď není jen kniha, ale i divadlo, v němž hlavního hrdinu ztvárňuje Daniel Krejčík. Postupně odkrývá vztah, který je co se týče emocí naprosto plnohodnotný, nechybí mu láska, radost, vztek, zraňování i neporozumění.

KDE: Venuše ve Švehlovce (Praha)
KDY: čtvrtek 24. 2. od 20:00


Gastro / Valtický vinařský jarmark

Ani letos nebude ve Valticích chybět tradiční masopustní veselí. Začátek průvodu je naplánován na 13. hodinu u Valtického Podzemí v ulici Vinařská. Zastavovat se bude u radnice a u restaurace Albero a následně se pokračuje až k restauraci Valtická rychta, kde se bude pochovávat basa. Těšit se ovšem můžete i na poctivou moravskou dechovku a spoustu tradičních masopustních dobrot.

KDE: Valtice
KDY: sobota 26. 2. od 13:00


Gastro / Karlínský masopust

Masopustní pochoutky, zabijačkové speciality, sladké a slané koláče, spousta pití a samozřejmě průvod. Na masopustu nebude chybět kapela Ivan Hlas trio, Šoulet nebo Sisus Ralsis. Program je připraven pro děti i dospělé.

KDE: Karlín Market (Praha)
KDY: sobota 26. 2. od 12:00


Lifestyle / Vintage Vinyl bazar Grébovka

Také jste propadli kouzlu gramofonových desek? A nechcete si doplnit svou sbírku? Přijďte v neděli do Pavilonu Grébovka, třeba se na vás usměje štěstí a najdete tu desku, po které vaše srdce touží už dlouhá léta.

KDE: Kavárna Pavilon Grébovka (Praha)
KDY: neděle 27. 2. od 11:00


Foto: Karlínský masopust

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM