DivadloPozvánkyRecenze

Žonglování, jazykolamy a gramodesky: Lukas Bliss ví, jak diváka zaujmout

Still Waiting_Becket 2050 je představení tanečníka a žongléra s česko-australskými kořeny Lukase Blisse, který umí pobavit. Jeho pětačtyřiceti minutová performance v mnohých ohledech překvapí i nadchne. Připravte se na netypické novocirkusové divadlo.


Poezie na jevišti

Jak najdete napsáno v anotaci představení, jde o fyzickou báseň a autorské sólo volně inspirované Beckettovskou poetikou a Tichem Johna Cage. Lukas Bliss kombinuje fyzické divadlo, tanec i velmi neotřelou manipulaci s předměty. A někdy jde o vskutku zajímavé výjevy, třeba ve chvíli, když zjistíte, jak jednoduché je vyrobit si domácí gramofon.


Novocirkusový minimalismus

Bliss zkoumá životnost informací, bezčasí i paměť a někdy si u toho div nezlomí jazyk, jak se lidově říká, a to ve chvíli, kdy k pobavení diváků využívá dětskou říkanku Hlava, ramena, kolena, palce… Představení se skládá z jednotlivých, velmi minimalistických výjevů, které spolu nijak nesouvisí, přesto je spojuje hravost a nápaditost.

Ač jde o novocirkusové představení, žádné okázalé akrobatické kousky nečekejte. K upoutání divákovy pozornosti občas stačí jeden cigaretový papírek, větrák nebo vinylová deska.


Představení Still Waiting_Becket 2050 mělo v Paláci Akropolis premiéru 16. dubna 2023.


Foto: Vojtěch Brtnický

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM