FilmPozvánky

Velký přehled pražských letních kin

Když je venku hezky, nikdo se moc do klasického kina nehrne. Proto existují kina letní. Víte, kde všude je v Praze najdete? Pokud ne, níže najdete přehled všech pražských letních kin.

 

Žluté lázně

Travnatá pláž, ryze plážová atmosféra a kino, které pojme dva a půl tisíce diváků. Připravena jsou pro vás oranžová lehátka, sedací pytle i deky. Vstupné je 50 korun.

Oficiální stránky letního kina ZDE.

 

Střecha Centra Černý Most

Až do 22. srpna se můžete přijít podívat na celkem deset snímků nominovaných na Českého lva za rok 2018. Kino pro tisíc diváků nabízí VIP zónu, skvělé občerstvení a doprovodný program pro děti. Vstup je zdarma a promítá se každý čtvrtek.

Oficiální stránky ZDE.

 

Kasárna Karlín

Projekce v industriálním prostoru bývalých kasáren se konají vždy ve čtvrtek a v sobotu. Vstupné na promítání činí 80 korun a pokud chcete své místo, přijďte včas, protože kapacita kina je jen dvě stě padesát míst a obvykle bývá dost plno. Při nepříznivém počasí se promítání neruší, ale přesouvá se do vnitřních prostor.

Oficiální stránky ZDE.

 

Kinobus 2019

Dopravní podnik hlavního města Prahy každoročně pořádá filmové turné prostřednictvím mobilního kina. Projekce se konají každý všední den a jsou přístupné zdarma. Navíc se pokaždé promítá v jiné lokalitě.

Oficiální stránky ZDE.

 

Werichova vila

Pokud chcete sledovat film v ryze romantickém a téměř vesnickém prostředí, udělejte si výlet do letního kina do zahrady Werichovy vily. Promítání se koná každý druhý týden. Diváci obdrží sluchátka, aby nenarušovali noční klid. Vstupné činí 120 korun, vratná záloha na sluchátka je 100 korun.

Oficiální stránky ZDE.

 

Be2Can ve Stromovce

Už jste byli v Gauči? Je to nový kulturní prostor, který se nachází na hranici Stromovky a Výstaviště. Konají se tu koncerty, divadelní představení i filmové večery. Vždy ve čtvrtek večer se můžete těšit na nejúspěšnější filmy, které dobyly filmové festivaly. Vstupné činí 98 korun.

Oficiální stránky ZDE.

 

Stalin v Letenských sadech

Přímo pod kyvadlem se nachází sezónní kulturní centrum Containall. Pořádají se tu přednášky, koncerty, bleší trhy nebo ping-pongové turnaje. Letní projekce se konají každý čtvrtek a jsou zdarma.

Oficiální stránky ZDE.

 

MeetFactory

Kdo nebyl v MeetFactory, jako by vůbec nežil/nebyl v Praze. Bývalý nádražní prostor tu celoročně ožívá koncerty, výstavami a divadlem, ale v létě je tu i kino. Promítá se každou středu až do konce září. Letos je vstup zdarma.

Oficiální stránky ZDE.

 

Promítání před klubem Cross

Nejenom Holešovičáci se v klubu i před ním scházejí, aby si tu popili, pojedli a popovídali. Pravidelně se tu konají koncerty a food festivaly. A v létě kino. To probíhá každou středu. V případě špatného počasí se projekce přesouvá dovnitř. Všechna promítání jsou zdarma.

Oficiální stránky ZDE.

 

Letní kino U Keplera

Každý čtvrtek až do září se můžete zajít podívat na české i zahraniční filmy do parku U Gymnázia Jana Keplera. Kapacita je sto míst a můžete dorazit i se svými domácími mazlíčky. Vstup je zdarma.

Oficiální stránky ZDE.

 

Střecha Veletržního paláce (NGP)

Kdo by si nechal ujít promítání českých i světových artových filmů na funkcionalistické střeše? Vstupné činí 100 korun, pro studenty 80 korun. Vstupné si můžete zarezervovat vždy v den projekce od 12:00.

Oficiální stránky ZDE.

 

Skautský institut

Věděli jste, že na Staroměstském náměstí je kino? Promítá se v pondělí a ve čtvrtek od devíti nebo od půl desáté. Vstup činí 60 korun nebo 70 korun.

Oficiální stránky ZDE.

 

Manifesto Market

Chystáte se na večeři? Co to spojit s promítáním filmu? Manifesto je na to přímo ideálním místem. Promítání je zdarma a začíná v půl desáté večer.

Oficiální stránky ZDE.

 

Pragovka Art District

Chcete vědět, jaké filmy točí studenti FAMU? Přijďte do Pragovky. Filmy se pouští každý čtvrtek od 21:00 a jsou zdarma.

Oficiální stránky ZDE.

 

Collbenka 1704

Každý týden jeden film. V Collbence se sice nepromítá venku, projekce probíhají uvnitř, nicméně do letního kina rovněž spadá, protože v zimě se nepromítá. Vstupné je dobrovolné.

Oficiální stránky ZDE.

 

Kamínka

Ani vy, co bydlíte na Zbraslavi, nepřijdete zkrátka. Letní kino Kamínka myslí i na vás. V červenci můžete stihnout ještě dvě projekce. Na srpen je jich v plánu pět.

Oficiální stránky ZDE.

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM