DivadloPozvánky

Červenec-srpen: Do letního divadla na…?

Divadelní sezóna sice v červnu skončila, ale to neznamená, že se nehraje. Letní scény jsou v plném proudu a pokud dostanete chuť trochu se kulturně vyžít, máme pro vás pár tipů, kam vyrazit.

 

Zimní pohádka

Drama se střídá s komedií, nenávist s láskou a zavržení s odpuštěním. Shakespearův pohádkový příběh je situován na Sicílii a do Čech, které se alespoň v této hře dočkaly svého moře. Pokud máte rádi drama a trpíte pocitem, že všichni kolem vás se přetvařují a lžou, na Zimní pohádku určitě zajděte.

KDE: Pražský hrad / Letní míčovna

KDY: sobota 13. 7. až pátek 19. 7. / vždy od 20:30

 

Římské noci

Pokud máte chuť na poutavý a dojemný příběh dvou osamělých lidí, Římské noci se vám jistě budou líbit. Inscenace se točí kolem třicetiletého přátelství mezi americkým dramatikem Tennesse Williamsem a italskou herečkou Annou Magnani. V hlavních rolích se objeví Simona Stašová a Oldřich Vízner.

KDE: Letní scéna divadla Ungelt / Nový Svět

KDY: neděle 21. 7., pondělí 22. 7. a pátek 2. 8. / vždy od 20:00

 

Otevřené manželství

Že manželství není žádná procházka růžovou zahradou ví i Jana Krausová a Karel Roden. Stále k sobě nemohou najít cestu, hádají se, škádlí, neobratně si vyjadřují lásku. Dávají na odiv svou slabost a nedokonalost. Zasmějete se, pobavíte se a možná si budete připadat jako v psychologické poradně.

KDE: Divadlo Studio Dva / Letní scéna Vyšehrad

KDY: neděle 28. 7. od 20:00

 

Blbec k večeři

Bláznivá francouzská komedie o neočekávané srážce s blbcem nás baví už od roku 1998, kdy se v divadle Bez zábradlí uskutečnila její premiéra. Platí v ní zejména dvě přísloví a to: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá a Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Jestli se chcete skutečně zasmát a nešlápnout vedle, vyrazte na Harfu.

KDE: Letní scéna Harfa

KDY: neděle 18. 8. od 20:00

 

Psí dny

Byli jste se někdy podívat v prostorách bývalého plaveckého bazénu pod Barrandovskými terasami? Ne? Tak teď máte jedinečnou příležitost, protože MeetFactory tu v srpnu a září hraje hru Psí život. Ta vypráví příběh kdysi zamilovaného páru, který se na řeckém ostrůvku snaží svou lásku oživit. Panuje nesnesitelný žár, u cesty najdou mrtvolu. Klimatické podmínky se mění. A jak to souvisí s jejich vztahem? Tohle bude stát za to.

KDE: MeetFactory / bývalý plavecký bazén pod Barrandovskými terasami

KDY: pondělí 19. 8., úterý 20. 8. a středa 21. 8. / vždy od 21:00

 

Elegance molekuly

Přijďte se pobavit a něčemu se přiučit. Elegance molekuly zkoumá vznik a průmyslový vývoj látek z českých chemických laboratoří, které v současnosti léčí AIDS u více než osmdesáti procent pacientů. Hra Petra Zelenky vypráví o životě Antonína Holého, jednoho z nejvýznamnějších českých přírodovědců dvacátého století. V hlavních rolích hrají Ivan Trojan, Veronika Khek Kubařová, Martin Myška nebo Pavel Šimčík.

KDE: Lesní slavnosti divadla v Řevnicích

KDY: čtvrtek 29. 8., pátek 30. 8. a sobota 31. 8. / vždy od 20:00

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM