FilmPozvánky

17. Filmasia se letos zaměří na Tchwaj-wan

Festival asijské kinematografie každý rok přináší neuvěřitelnou nálož toho nejlepšího z asijského filmu. Každoročně se také zaměřuje na jinou zemi. Letos je jí právě Tchwaj-wan.


Pocta tchajwanskému filmu

Tématem sedmnáctého ročníku asijského filmového festivalu je Pocta tchajwanskému filmu. Diváci se tak mohou těšit nejenom na osvědčené filmové zážitky, ale také na zapomenuté klasiky ze šedesátých let.

Festival čítá sekci Současné filmy, do níž patří i zahajovací dětský snímek celého festivalu Ahoj, tapíre (2020) režiséra Kethsvina Chee. Úvodní festivalový večer se odehraje 2. prosince od 19:00 ve velkém sále pražského kina Lucerna.


Trocha asijského Hitchcocka

Mezi další festivalové sekce patří i Ztracené poklady, do něhož spadají dva filmy, které se budou promítat v kině Ponrepo. Ztracené poklady mají za cíl připomenout zapomenuté tchajwanské filmy z šedesátých a sedmdesátých let. Zhlédnout tak můžete hitchcockovský příběh Manželovo tajemství (1960) nebo film Pošetilá nevěsta, naivní ženich (1967).

Sekce Mistři tchajwanského filmu se věnuje retrospektivě významných autorů. Nenechte si ujít novinku Dny (2020) režiséra Tsai Ming-lianga, film Raz dva (2000) Edwarda Yanga nebo romantickou komedii Zelená tráva na břehu řeky (1982), kterou natočil režisér Hou Hsiao-hsien.


Nebudou chybět ani opravdové filmové klenoty

V rámci kultovek bude promítán film Tygr a drak (2000) nebo historické melodrama letos zesnulého kmotra tchajwanského filmu Li Hsinga Podzimní poprava (1972).

Nebudou chybět ani studentské filmy a sekce Ženy tchajwanského filmu, v níž si nesmíte nechat ujít filmy Za mých mladých let (2015) nebo dokumentární esej Ilan, chuť domova (2020).

Pro návštěvníky bude připraven i doprovodný program, aby si asijský filmový festival mohli vychutnat všemi smysly.


KDE: Kino Lucerna, Kino Ponrepo (Praha)
KDY: čtvrtek 2. 12. – úterý 7. 12.
Pro více informaci navštivte oficiální stránky festivalu.


Foto: z filmu Ahoj, tapíre!, Filmasia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM