LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 8. 11.? (víkendové tipy)

Zatímco téma očkování českou společnost rozděluje, kultura je to, co ji zase stmeluje. A za to můžeme být jedině rádi. Takže kam se vydat tento pošmourný víkend?


Umění / Nekropolis

Mezinárodní loutkařský a hudební festival vnese do pražského Paláce Akropolis velmi živou atmosféru, o kterou se postarají loutkáři z Izraele, Jordánska, Itálie, Slovinska i Čech. Doplní je kapely nezávislé world music scény z celé Evropy.

KDE: Palác Akropolis (Praha)
KDY: sobota 13. 11. – úterý 16. 11.


Literatura / Book Me 2021

Prodejní výstava knih o umění se uskuteční v prostředí atria domu U Bílého jelena na Malé Straně. Výstavu pořádá Nakladatelství AMU, která má za cíl představit nové a zajímavé tituly z oblasti filmu, hudby, divadla, tance a fotografie.

KDE: Dům U Bílého jelena (Praha)
KDY: do soboty 13. 11. do 20:00


Literatura / GHMP Art Book Fair

První ročník veletrhu rovněž zaměřeného na literaturu o umění se uskuteční na Zámku Troja. Prezentovat se zde budou umělecké školy, internetové portály, galerie i nakladatelství.

KDE: Zámek Troja (Praha)
KDY: sobota 13. – neděle 14. 11. od 10:00 do 19:00


Lifestyle / Za Prahu udržitelnou a sousedskou

Co trápí obyvatele Prahy? Nedostupné bydlení, nová výstavba, stav životního prostředí… Témat je hodně, přijďte je prodiskutovat a zúčastněte se promítání, diskuzí, workshopů i koncertu.

KDE: prostor 39 (Praha)
KDY: do neděle 14. 11.


Film / Severský filmový podzim 2021

Po roční pauze je festival severských a pobaltských filmů zpět a představí vám to nejlepší z dánské, švédské, norské, finské, islandské a litevské kinematografie. Zejména si nenechte ujít švédské drama Jak jsem se stal komikem.

KDE: Kino Lucerna (Praha)
KDY: do úterý 16. 11.


Umění / Dechem

Fotograf Martin Stranka po téměř dvou letech znovu otevírá svou doposud největší výstavu Dechem. Jeho fotografie spojují poetiku izolace, člověka a přírodu. Sám Stranka je na výstavě přítomný každý den a můžete se ho na cokoliv zeptat.

KDE: Galerie Mánes (Praha)
KDY: do úterý 30. 11.


Foto: oficiální stránky Martina Stranky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM