Pozvánky

Hudba, kam se podíváš

Na tuhle akci vás zvu každoročně. United Islands of Prague je moje srdcová záležitost. Jen tak se procházet po Praze, pak se zastavit a zaposlouchat se. Pak si dát něco k jídlu, pití a přesunout se zase k jiné stagi. Takhle to na festivalu chodí.


Hudební multižánrový festival se koná na několika místech po celé Praze. Středobodem je ovšem Střelecký ostrov, kde bude hned několik stagí. Ale taky se můžete vydat do Cargo Gallery, do Klubu FAMU, Chapeau Rouge či Jazz Docku.


Koho si poslechnete?

A které interprety a kapely na letošním ročníku festivalu uvidíte? Těšte se na švédské duo The Magnettes, postpunkovou čtveřici z Belfastu Enola Gay, francouzskou zpěvačku Eugénii nebo irskou zpěvačku Marii Somerville, která ve svých písních kombinuje post-punk, pop a irské motivy. Mezi českými a slovenskými interprety uslyšíte a uvidíte třeba alternativní písničkářku Marjari, zasněnou Aiko, trapový projekt Edúv Syn nebo královehradeckou popovou kapelu The Valentines.

Na programu je toho ale mnohem víc, nejenom mnohem víc jmen, ale i zábavy. Na pátek a sobotu si proto nic neplánujte a vyrazte do pražských ulic.

Více se o festivalu dozvíte na oficiálních stránkách.


Foto: United Islands of Prague

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM