BlogLiteratura

Když blogeři píšou knihy aneb co přinesl rok 2017

Svůj blog může mít dneska úplně každý. Otázkou je, kdo a hlavně kolik lidí ho bude číst. Chce to kvalitní texty, které obsahují zajímavosti, inspiraci, ponaučení, motivaci, zkrátka něco, co zajímá většinu (nebo aspoň pár tisíc) lidí. Několik takových blogerů a blogerek máme, a není jich málo. A někteří z nich dokonce pokročili tak daleko, že vydali vlastní knihu.

I knihu si vlastně může dnes vydat úplně kdokoliv. Tedy pokud na to má peníze. Ale opět vyvstává otázka: Kdo si takovou knihu koupí? Pokud bloger nemá dostatečnou čtenářskou základu, bude své dílo prodávat jen horko těžko, ale není to nereálné, musí se jen starat o dostatečnou propagaci sebe i knihy. Letos se s knihami psanými blogery doslova roztrhl pytel. Ale jen ti vyvolení sklízí úspěchy u desítek tisíc čtenářů po celé republice i za jejími hranicemi. Hlavně na Slovensku. Pokud českou blogerskou scénu sledujete, nejspíš už víte, o koho jde a jaké knihy mám na mysli. Jestli ale ne, čtěte dál. Sestavila jsem žebříček nejzajímavějších blogerů a jejich knih vydaných v letošním roce, které si třeba můžete nadělit pod stromeček.

TOP 1

Kateřina Lustigová: My Cooking Diary

Jednoznačně nejdiskutovanější, nejobdivovanější a nejžádanější kuchařka u nás. Kateřina Saint Germain (kuchařku psala ještě pod příjmením Lustigová) s ní objela celou Českou republiku a zabrousila i na Slovensko. Stylová kuchařka na „jeden měsíc“ obsahuje zdravé i méně zdravé recepty, jednoduché i ty složité, ale co především – myšlenku a lásku, s jakou knihu Katka sestavovala. Kniha obsahuje třicet snídaní, třicet obědů a třicet večeří. Vybere si úplně každý. Ale až uvidíte ty fotky, bude vám jasný, že chcete ochutnat úplně všechno.

TOP 2

Karel Kovy Kovář: Ovšem

Žil si docela obyčejným životem, ale pak začal točit videa a sdílet je na Youtube. Od tý doby je všechno vzhůru nohama. Karel Kovář patří k nejsledovanějším českým youtuberům a před pár týdny vydal svou první knížku s názvem Ovšem. Ta obsahuje jeho osobní zápisky, fotografie a básničky, který popisují cestu přerodu z obyčejnýho kluka na slavného youtubera. Smutek, štěstí, smích, slzy… To všechno tam je.

TOP 3

Tereza Salte: Šlehačková oblaka

Mít sen je fajn, ale umět ho zrealizovat, je věc úplně odlišná a povede se jenom málokomu. Tereza Salte si ale svůj sen žije. Norsko jí změnilo život. Dřina, odříkání, vyrovnání se se ztrátou milovaného člověka i start úplně od nuly. Tím vším si Tereza prošla a nevzdala to. Nevzdává to ani dnes. Prostřednictvím jejího blogu i knihy můžete sdílet její sny, plány i cíle a věřit, že se to může podařit i vám.

TOP 4

Barbora Šťastná: Dobrá tak akorát

Každý máme svůj vlastní život. Někdy je fajn, jindy si připadáme jako v hororu. Pořád se za něčím honíme a nikdy nejsme samy pro sebe dost dobré. Máte to taky tak? Pak si přečtěte knihu spisovatelky a blogerky Barbory Šťastné. Ukáže vám, že být Dobrá tak akorát, je ženský ideál. I když zrovna nevypadáte jako z obálky časopisu Vogue a nežijete si pohádkovým životem. Důležité je mít se ráda taková, jaká jste. I se všemi nedokonalostmi. Nad knihou se zasmějete, ale také si uvědomíte, že v těch každodenních naprosto všedních věcech, neúspěších a strastech nejste sama.

TOP 5

Lucie Dejmková: Get the Louk

Taky byste se chtěla umět nalíčit jako profesionál? Není to žádná věda. Neexistuje totiž technika, která by byla ta jediná správná. Stačí se nebát a začít experimentovat. To radí Lucie Dejmková, kterou všichni známe jako Get the Louk. Beauty bloggerka roku 2016 ve své knize nedává návody jak na to, ale snaží se inspirovat, aby si každá slečna, dívka, žena našla to, co je pro ni přirozené. Na věku nezáleží, jde jen o to, na kolik se cítíte. Kniha se proto hodí pro všechny ženy bez věkového rozdílu. Třeba pro vás bude tou pravou životní změnou.

TOP 6

Jana LeBlanc: Zápisník běžkyně

Běháte? Nebo byste chtěli začít? Všechno, co potřebujete vědět o běhání, včetně správné techniky, najdete tady. Kromě toho se dozvíte něco zajímavého o zdraví a zdravém životní stylu. Novinářka Jana LeBlanc vám dokáže, že běhání vám může přinášet radost, uspokojení i motivaci. Jako bonus najdete v knize systematický tréninkový plán na to, jak uběhnout pět, deset a dvacet jedna kilometrů.

TOP 7

Jana Kuželová: Já, blogerka

Je vám nad třicet a cítíte se úplně k ničemu? Nedaří se vám v práci ani v lásce a potřebujete takzvaně nakopnout? Přečtěte si knihu Já, bloggerka. Najdete v ní texty, které vás budou inspirovat, ale i ty, které vás donutí zamyslet se sama nad sebou. Ale abychom se nebraly zase až tak vážně, budeme se hlavně smát. A možná i dostaneme návod na chlapy.

Obálky knih: Archiv vydavatelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM